Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4-5 hósan mindenhol felborul...

4-5 hósan mindenhol felborul a napirend? Nem tudom mi lelte? Olyan pontosak voltunk már kb 2 és fél hónapja!

Figyelt kérdés

3 napja nem alszik el,csak 10-11 fele...3 hónapja nem ébredt fel éjjel most felébredt 3-kor és 6-ra aludt vissza! tegnap egyszer aludt napközben 3 órát sose aludt még nappal másfél óránál többet!Pedig nem változott itthon semmi!2 foga van már 3 hós kora óta, de fönt semmi elváltozást nem látok h az lenne!

csak elkeseredtem!


2010. ápr. 15. 10:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak anyatejes de tuti nem kevés neki!
2010. ápr. 15. 10:19
 2/7 anonim ***** válasza:

törődj bele, hogy ez természetes. Amikor beáll egy rendszer, már meg is változik. Mindig változik egy baba alvási, evési, ébren lévő igénye. Max,1-2 hónap hasonló. Majd beáll a napi két alvás, amikor az is már jól működik, akkor átszokik a napi egy alvásra. (nálunk az 11 hósan volt, másnál akár 2 éves korban)

Szóval mindeg kellenek a fix pontok, de a többi meg változni fog.

Neked kell alkalmazkodni, max. próbálkozhatsz változtatni a renden.

2010. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
:) Mintha én kérdeztem volna ezt! :) Nálunk hajszálpontosan ugyanez a helyzet! 4 és fél hónapos a fiam. Eddig szépen 8-kor megvacsizott fürdés után, elaludt cicin, letettem az ágyába és éjfélig meg sem moccant. Mostanában pedig szopizik és még 10 órakor is sikongat, berreg, esze ágában sincs aludni. :) Eddig nappal viszonylag sokat fent volt, játszottunk, nézegettünk, mostanában pedig szopi után 1 órával beájul 2 óra hosszákra, semmivel sem tudnám fent tartani. Mintha újból pár hetes lenne! :) Éjjel persze nem alszik emiatt elég mélyen, csapkodja a fejét ide-oda csukott szemmel. Szóval a nappali alvások miatt most elég sok időm lett a háztartásra, egyéb elintéznivalókra. Én sem értem, de úgy látszik erre van szükségük. Pedig nekünk még egy db fogunk sincs. :) Szerintem pár hét és elmúlik.
2010. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ugyanez!Ja azt nem is írtam,hogy éjjel Ő is nyafizik,nyekereg..fejét forgatja csapkod a kezével a szeme meg csukva...Te mit csinálsz vele ilyenkor?

Én egy darabig simizem a hátát,meg nálunk a fenékpaskolás (hason alszik és olyan "erősen" szereti a popócspkodást h mozduljon a feje is)vált még be...De mostanában ki kell venni,aztán vagy visszaalszik vagy nem!De cici se kell neki... mondjuk mindig is kajahisztisek voltunk,de most nagyon...

2010. ápr. 15. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ilyen idős korban borult fel a napirend.: )Most 2 hónap elteltével újra egy ú napirend szerint élünk.Ő alakította ki magának én kisebb beleszólásokkal alkalmazkodtam.
2010. ápr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk is pont ennyi idosen volt egy kis zavar, aztán ugy háromhavonta volt változás, kb 1 éves koráig...lehet a foga, u táplálék bevezetése, uj élmények...én azt vettem észre, mintha csak ébren akart volna lenni a drága, nehogy lemaradjon valamirol:)
2010. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor megnyugodtam :o) Én is már fel akartam tenni ilyen kérdést. A fiam 5 hónapos lesz jövőhéten, és ugyanezeket produkálja, csak ő még napközben hisztizik is. Ezt most kezdte hétfőn, mármint a hisztit. Bár van, hogy kételkedem, hogy hiszti e, mert ha cicevel megkínálom (mert már más nem segít) akkor eszik... na de két óránként? Mikor már a napi 5 evésre voltunk beállva kb. 2 hónapja? Sosem evett két óránként, még icipicinek sem...

Este nálunk is cirkusz van az alvással, mintha még játszana... mostmár reggelre úgy kel fel, hogy keresztbe fekszik az ágyában, még jó, hogy 70 centis a kiságy.... A lábait emelgeti, és hozzácsapkodja a matrachoz (hanyatt), a fejét ide-oda ringatja, a kezével kalimpál....

Valahol örülök neki, hogy elkezdett mocorogni, mert kb. egy hete fordul hátonfekvésből a bal oldalára, hason is jobban elvan már (utált hason lenni mindig is), de a napirendünknek nekünk is lőttek.

Eddig az időjárásra fogtam, erre a sz@r esős időre, nekem sincs túl jó kedvem hétfő óta... de ezek szerint ez valami fejlődési ugrás lehet náluk. Bár azt mondják, hogy 6 hét, 3 hó és 6 hó körül van... nem értem akkor ezt a 4-5 hós kavarást...

Bocsi, ha hosszú lettem, kitartást nektek!

Én mondjuk számítottam rá, hogy nem leszünk így elkényeztetve, hogy 10-6-ig mindig aludni fog még 15 évig, de a párom azt hitte. :o(

2010. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!