Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma váltottam ki a 6 hetes...

Ma váltottam ki a 6 hetes kisfiamnak a tápszert. Majdnem hány tőle egyáltalán nem fogadta el. Pótlásképpen akartam neki mert nemtudom elég-e a tejem neki. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2008. szept. 26. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Mert még jó az ízlése (nincs elrontva).

Adjál neki természetes ételt.

2008. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Ja, egyébként ELÉG a tejed!

Szoptasd normálisan: amikor csak kell. Utána fejd ki a maradékot, ha van. Növekedni fog a tejtermelésed.

2008. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. A babád anyatejet szeretne szívni, anyamellből. Ha nem lenne elég tejed, biztosan elfogadná a tápszert. Csak akkor adj neki pótlást, ha a védőnőd is javasolja. ha hozzászokik a babád a tápszrhez, lehet, hogy eggyáltalán nem akar majd szopizni, az ugyanis nehezebb. Inkább többször kínáld annnyatejjel, biztosan több tejed lesz. nekem ez bevált. 4,5 hós baba anyukája
2008. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, ma váltottad ki a tápszert a babádnak. Vagyis az orvos felírta a tápszert. A babák nem mindegyik tápszert eszik meg, esetleg érdemes másikat megpróbálni.


DE:

hogy kevés-e a tejed, az egyáltalán nem biztos. Javasolták a tápszert, vagy te kérted? Ha legalább heti 100-150 grammokat hízik a babád akkor elég a tejed. Vannak időszakok (pl.: a 6 hetes kor), amikor a baba szopási igénye megnő, a fejlődése miatt. Ekkor csak azzal tudsz segíteni a szervezetednek, hogy legyen megfelelő mennyiségű tej, ha gyakrabban rakod cicire a babát. Ürítse ki mind a két melledet, és akár fél óránként is etetheted, nem baj, ha kevés van benne. A szervezetedhez így ér el a jelzés, hogy kevés a tejcsi, tessék többet termelni!


Ha minden kötél szakad akkor nyúljál csak a tápszerhez (mondom én ezt, akinek mindkét babája tápszeres volt az első pillanattól kezdve, és jó tapasztalatom van! :-) ).

Főként kényelemből mondom (ma már nagyon jó tápszerek vannak), nem egyszerű összekészíteni és hurcolni magaddal akár egy egész napra való tápszermennyiséget, ha valahova mentek. Persze megoldható, de...


Visszatérve: beszélj az orvossal, védőnővel, tényleg szükséges-e a tápszer, tudsz-e még valamit tenni (a már megtetteken kívül), hogy tovább tudjál szoptatni.

Ha pedig nincs más megoldás, akkor lehet, hogy két-három tápszert is ki kell próbálni, amíg a baba hajlandó elfogadni. De fel a fejjel! Mindenre van megoldás!


Bocsi, hogy hosszúra sikeredett!

2008. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyet értek az előttem szólóval..!!! Ha csak lehet a cicit add neki, sokkal jobb mind a kettőtöknek. Ha lehet akár 2 óránként is teheted cicire ha sir mert éhes.

Én mindent megpróbáltam, de a kórházban töltött hetek ( koraszülött a fiam )túl hosszúak voltak, igy elapadt a tejem, ha tehetném még mindig szoptatnék.

2008. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!