Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: almával kezdjün...

Hozzátáplálás: almával kezdjünk? Mikor és mit keverjek az almához? Pl. Banán? Kb hány héttel azután, h. megbarátkozott az almával?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindet 2-3 napig kostoltattam csak, és nem kevertem semmivel.
2010. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
külön , külön, és banánt ne lehetőleg 5-6 hónapos koráig, mert makacs szorulást okozhat. ( a magja meg a magas cukortartalma miatt) Almához esetleg a krumpli vagy a sárgarépa illik. De ezeket is jó az elején külön-külön próbálgatni.
2010. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A babánt jobb mellözni! Babám 10 hós,de még nem kapott.

Alma,öszibarack,meggy,sütötök,sárgarépa,krumpli,cékla. Ilyen sorrendben kóstoltattam,elöször alma levét,1-2 napig,majd reszelve még 2-3 napig. Elöször csak 1-2 kanál,köv nap 5-6,harmadnap ehet,amennyit kér. És sokáig kóstoltattam,mert a pürét nem nagyon fogadta el. Idö kellett,mig megszokta. És igy tovább az összeset végigkóstoltattam,de egyenként,nem kell keverni semmivel. Naponta csak 1x adj neki és csak 1 félét.

2010. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először én is az új gyümölcsöt magában kóstoltattam. De aztán pár alkalom után már kevertem is neki. Pl. ha már eszi az almát, akkor egyik nap 1-2 kanál őszivel kezdtem és utána adtam az almát. Másnap több kanál őszi, megint alma, harmad nap meg mehet az őszi. Én sokszor már másnap adok neki annyit, amennyit kér.

Én banánt is viszonylag korán adtam neki. 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást. A banánt imádja, az almát utálja, úgyhogy szinte minden nap banánt kap kisfiam valamivel (kivi, őszi, sárga, szilva, meggy).

2010. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

alma 3 napig, utána sütőtök 3 napig. Aztán sárgarépa, őszibarack. Mikor ezt mindet végig kóstolta elkezdtem keverni neki a dolgokat. Kedvencek: almát őszibarackkal és egy kis sárgarépával, sütőtök almával, sütőtök őszibarackkal. Ezt elhúztuk úgy egy hónapig. Utána vezettem be a burgonyát, a brokkolit, és kapott tejberizspépet. Egyszer adtam neki banánt, mert a védőnő azt mondta adjak neki. Hát szerintem jó darabig nem kap még a csöppségem, mert 3. napon volt csak kaka. Már be lehetne vezetni a paradicsomot és a csirke ill pulykahusit is, de inkább ezekkel várok, nem marad le semmiről.

2010. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csináltam ilyen körülményesen...

5 hónapos volt a fiam, amikor szólt a védőnő, hogy kezdhetem a hozzátáplálást, mindent elmondott, hogy mit lehet és mit nem, viszont egy szóval nem említette, hogy egy dolgot 3 napig adjak, addig mást nem, és hogy nem keverhetem a dolgokat. Azóta eltelt egy hónap, és kivétel nélkül mindent megevett a fiam, amit eddig kapott. Valahogy én sem díjaznám, ha 3 napig csak egy féle dolgot ehetnék..

2010. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Pedig a babák nem igénylik,hogy minden nap mást kapjanak,föleg az elején,amikor még nekik minden új!
2010. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!