Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 7 hónapos. Mitől lett...

Kisfiam 7 hónapos. Mitől lett ennyire hisztis? Nektek hogyan telik 1 napotok? Miket, és mennyit eszik a pici?

Figyelt kérdés

Kb 1 hétig a mamánál voltunk. Mióta hazajöttünk nem bírok vele. Semmi nem köti le. Picit beteg is most, de ma voltunk vissza kontrollon, és minden rendben vele csak még picit folyik az orra...nem vészesen.

Nem is nagyon eszik most. Ha fölveszem megnyugszik, de akkor meg folyton mocorog, rágcsál, ki akar fordulni az ölemből, minden érdekelné...de amint leteszem azonnal sír, h vegyem föl. Akkor semmi sem érdekli, csak én.

mi lehet a baj?


2010. ápr. 6. 17:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és hányszor alszik napközben?
2010. ápr. 6. 17:54
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a mamánál többet volt kézben, mint otthon veled és most nem érti, mi van. Ha folyik még az orra, az zavarja az evésben, betegség alatt és után rosszabbodik az étvágyuk. Egyáltalán nem ezt nevezném hisztinek.
2010. ápr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! ezt a kérdést én is feltehettem volna ... :-(

Nekem is 7hónapos a kisfiam, mi 2 hetet voltunk otthon nagyilátogatóban, mégis 1-2napja kezdödött ez a hisztizés! Amint magára marad 1percre is vagy csak látja, hogy megyek ki a szobából elkezd sirni. mit sirni, szinte zokog! Akkor sem nyugszik meg, ha beszélek hozzá, ha megsimogatom, csak ha kiveszem! Ráadásul ez megy sajnos éjszaka is :-(

A Te kisfiad átalussza már az éjszakát? Mi még kelünk párszor enni, de 1-2napja szinte oránként kelünk, amit már egyre nehezebben birok!

és napközben általában alszik 2-3szor félórát :-( ami nem sok! Most épp itt alszik mellettem a kanapén,meg sem merem mozditani, mert legalább most alszik :-(

én sem tudom, mitöl van, de én a fogára gondolok, hogy amiatt sir ennyit :-(

Sajnálom, hogy sokat nem tudtam segiteni, de legalább tudod, nem vagy egyedül :-)

2010. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek üzenem: Sajnos ez hiszti...érdekes minden gondja baja megszűnik az ölemben...és attól tartok én is h a mamáéknál mindig kézben volt.
2010. ápr. 6. 19:33
 5/11 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak üzenem:

A kisfiam még nem alussza át az éjszakát. Sajnos 1x még kelünk enni, és sajnos most már az éjjeli cici nem elég, készítgetem a tápszert, közben fölkel rá a nagyobb gyerekem is(6éves), az időpont változó...de 1x mindig fölkel.

Én is a fogára gyanakszom, bár 2 már kibújt, és a fölsőket nem engedi h megnézzem. Katasztrófa már 2.napja amit művel...sík ideg vagyok.

2010. ápr. 6. 19:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam jövő héten lesz 7 hónapos és kb 1 hete megy az, hogy amint nem lát, sír. Régebben tök jól elvolt. Hason is háton is eljátszott egy darabig.

De az utóbbi időben...katasztrófa. Most jött ki a 3. (felső) foga. Ha amiatt lett volna, már el kellett volna múlnia. De amint odamegyek, puszilgatom, foglalkozom vele, semmi baja.

Én arra gondolok, hogy ez egy ilyen időszak. Már minden érdekli, menne, felfedezne, de fizikailag még nem képes rá és ez frusztrálja. Kicsim még mindig 2x ébred éjjel, szopizik is olyankor, de szerencsére visszaalszik. Nappal alszik 1x fél 11-kor 1 órát kb. Majd 2-kor megint egyet-másfelet. A késő délutáni alvás már nem megy mindig, így 7-kor már vacsi és alvás van.

2010. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok.7 hós lányom dettó,mint a ti fiaitok.Nemrég kezdődött.Én a fogzásra fogom,még nincs foga,de szenved vele.Éjjel 2-3-szor ébred,kéri a cicit,rögtön visza is alszik,de nappal,állandóan sír,ha leteszem.3-4x félórát alszik nappal.Olyan nehéz már,nem bírom mindig tartogatni...
2010. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,2 óránként szopizik nappal,néha pár kanál gyümölcsöt meg tudok vele etetni,kekszet szívesen majszolgatja,de mást nem fogad el.
2010. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem pont duplaidős a babám, de az a tapasztalatom, hogy vannak ilyen időszakai még most is! Igen, olyankor nagyon nagyon anyás, és amíg ciciből szopozitt, addig éjjel 2-3 óránként kelt, amióta már nem szopik azóta 1x kel, ezzel már bőven ki vagyok egyezve, így okés.. no de a lényeg, hogy amikor ilyen szakasza volt éppen a fiamnak, én hagytam, hogy legyen anyás, igen, nehéz, hogy egész nap rajtam lógott, és hordoztam is kendőben, vagy kenguruban, mikor mi volt kéznél és kényelmesebb, és elmúlt elég hamar neki. Ilyenkor tankolnak anyuból:) aztán szép lassan le is adják. Volt, hogy még pisiléskor is az ölemben volt. de megérte:)

Épp a minap volt, hogy fölsírt éjszaka, föl is állt a kiságyban- egy szobában alszunk, nincs több szoba- és csak úgy álldogálva odabújtam hozzá, megöleltem, suttogtam, hogy szeretem és hogy alukáljon még, mert még nagyon korán van, 2-3 percig voltunk így, és utána ő feküdt le saját magától, eltolt, és aludt vissza gond nélkül:) Szóval én azt tanácsolnám nektek, hogy hagyjátok, hogy kiélje anyus korszakát, szerintem ez fontos fejlődési szakasza lehet az érzelmeinek:) biztonságban érzi magát, ha érzi, hogy számíthat rátok.

És még egy dolgot írok le nektek.. Kb 2 hónapos volt az egyik barátnőm kislánya, mikor utoljára láttam, múlt héthez képest, és amikor erről beszéltünk, ő is pont ezt mondta, hogy ő is így szokta, olyankor hasra köti és hordozza, és neki is csak pár napig tart ez a nagy anyahiány:)

Remélem tudtam segíteni nektek:)

2010. ápr. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nálunk is ez a helyzet.fiam 1,5 hete múlt 7 hós.már egy pár hete ugyanazt csinálja mint a Te babád.éjjel ő is felkel enni,legalább 2x,de van hogy többször,és már neki is kezd kevés lenni a tejci,de teával nem tudom h mire mennénk éjjel(szerencsére elég jó kiskacsa nappal).addig nem hajlandó rendesen visszaaludni míg nem lakott jól.fogunk még nekünk sincs.a múltkor megfigyeltem h más nem tudja megnyugtatni,ha mondjuk felborul mászás közben és beüti magát,vagy hasonlók,csak én.elaltatni szintúgy.néha ha felveszi az apja és én kimegyek a szobából elkezd sírni,majd megnyugszik nagy nehezen,de amint újra meglát csak én kellek neki.rettentő anyás lett.állandóan jönne ölbe,pedig Ő már tud mászni is,meg 2 napja feláll és lépdel az ágynál.néha már úgy kivagyok estére mire apa hazaér,hogy homlok-szakadva rohannék ki a világból.mi is ha megyünk anyuékhoz akkor folyton felkapkodnák,a tesóim,de nem engedem,de azért többet van ölbe ott mint máskor.remélem azért lassan megváltotik újra a régivé,vagy legalább is hasonlóvá.

ja az alvással is gondunk van napközbe.alig lehet elaltatni,pedig jó alvó volt.délbe 10-11-től 2-3 órát aludt délután meg 1,5 órát most meg alig akar aludni.

/S/

2010. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!