Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámnál kiválthatom...

8 hónapos babámnál kiválthatom már az ebédet is, ha a tízórait és az uzsonnát kiváltottam?

Figyelt kérdés
5 hónapos kora óta hozzátplálom,de csak 7.5 hónaposan kezdett enni ténylegesen,azóta imádja.Reggel és elalváskor szopi van,illetve néha napközben is.Éjszaka is eszik,azt igényli.Ezért gondoltam rá,hogy kiváltanám az ebédet is,mert végülis az anyatej mennyiség megvan az éjszakai szopizással.Barátnőm szerint viszont csak 9-10 hónaposan kell a 3. étkezést is kiváltani.
2010. ápr. 6. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy a védőnő lenyakazott volna, ha tudja, de az én kisfiam 8 hónaposan már azt ette, amit mi. Nem fűszereztem annyira, csak kicsi só. Mindenki ízesített még a tányérjában, ha szükség volt rá. Reggelire és vacsira tejet vagy kakaót kapott. Boltit. Egyszerűen nem győztem anyagilag a tápszert, olyan drága.
2010. ápr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vok. Az még lemaradt, hogy tízoraira tejpépet kapott, uzsira gyümit vagy joghurtot. Ha olyat főztem, amit ő nem nagyon ehetett volna, üveges kaját vettem, vagy külön főztem neki.
2010. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hááát,szerintem még várj vele. Én babám már 9 hós,de még 1 szopit se váltottunk ki. Lehet,hogy éjjel azért szopik,mert a hiányát csillapitja éjjel,mert napal nem szopizhat eleget.
2010. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak az anyatejet eszi meg és a "rendes" kaját.Próbáltam tejpépet (pedig nem vagyok híve) és kiköpte.Szóval nálam csak a főzelék és a gyümölcs jöhet szóba.Joghurtot még nem próbáltam,de lassan gondolkodom rajta.
2010. ápr. 6. 08:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg szoktam kínálni főzelék vagy gyümölcs után is cicivel,de kiröhög és elgurul.Én úgy vettem észre,hogy nappal annyira nem igényli a szopit,max elalváshoz kell neki vagy szomjat csillapítani (adok neki vizet kaja után),ezért nem gondolnám,hogy éjszaka ezért enne.
2010. ápr. 6. 08:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! az én babám 7,5 hónapos kora óta már csak reggel és este kap tejet (most már tápot) akkor már kiváltottuk a 3 étkezést. Sőt nálunk a sorrend a következő volt, először gyümölcsöt kapott uzsi helyett, aztán főzeléket ebédre (utána még egy-két alkalommal szopizott, de aztán teljesen elég volt neki a főzi), majd a harmadik étkezés a tízórai volt.

nem muszáj így csinálni, de nekem ezt az orvos mondta, nem tudom a barátnőd honnan veszi, hogy csak 9-10 hónaposan KELL 3. étkezést kiváltani... ha éjjel is megéhezik, azt pont hogy azt jelenti, hogy nappal nem eszik eleget.

ha nem akarod a szopit abbahagyni, csinálhatod azt is, hogy megszoptatod ebédre, és azután kínálod meg főzelékkel, ha még éhes és nem volt neki elég a tej.

2010. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,főleg utolsónak.Azt hiszem,így csinálom:)
2010. ápr. 8. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 7 hónapos múlt, már 2-3 hete kiváltottuk az ebédet is, igaz, hogy ő tápszeres, de azt már csak reggelire és vacsorára kap.

Szépen fejlődik, sok mindent elfogad. (eddig mindent megevett, amit kínáltam neki)

Azt, hogy elég tejalapú dolgot kapjon, úgy oldjuk meg, hogy tejbegrízt adok neki, (a bolti tejpép az egyedüli kaja, amit ő sem eszik meg), kukoricadarából főzőm híg tápszerrel. Ezt nagyon szereti, magában is édes, nem kell ízesíteni, de gyümölccsel is szoktam keverni, így kétszer is ehet gyümölcsöt egy nap.

2010. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!