Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babonát ismertek,...

Bucibabuci kérdése:

Milyen babonát ismertek, jelentéssel együtt?

Figyelt kérdés
Kisfiam haját levágattam, igaz még csak 10 hós és mindenki nekem állt, hogy 1 éves korig nem szabad, de hogy miért, azt senki sem tudja. Valaki meg tudná nekem mondani? Más hasonló babonák is érdekelnek.
2010. márc. 31. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én 8 hónapos korában vágtam le a lányom haját.
2010. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én ezt a kettőt ismerem, de szerintem hülyeség!

Ne vidd tükör elé, mert soká fog elkezdeni beszélni

Ne csikold a talpát,mert nehezen kezd el járni

2010. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

- Inga a pocak fölött, ha körbe mozog lány lesz, ha egyenesen fiú

- Ha terhesen viszket a hasad, hajjal születik a baba

2010. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

utolsó vagyok, eszembe jutott még egy

- ha terhesen sósat kívánsz fiú lesz, ha édeset lány

2010. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt a hajlevágóst nem ismertem, a tükröset pedig úgy, hogy ha nézegeti magát fogfrászt fog kapni. De a legszebb az, mikor egy idős néni a buszon el akarta venni a fiamtól a piros plüss csörgőjét, mert, hogy az ördöggel cimborál a gyerek. :D
2010. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Addig nem lehet levágni a haját, amíg meg nem kereszteled, különben megszállja a sátán.

Puszilod a talpát, nem tanul meg járni.

Tükörbe néz, fogatlan lesz.

Felülről nézed, kiakad a szeme.

Most ennyi ugrott be, pedig valami volt még...

2010. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ezt találtam a google-ban az 1 év alatti hajvágásról:


állítólag, ahol levágják, ott nem lesz haja felnőtt korában

2010. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha babakocsiban sétáltatod, valamilyen piros tárgyat kell a kocsiba rakni, szemmel verés ellen.
2010. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Hegyes pocak-fiú, "lapos", oldalra terülő pocak-lány. ezzel szemben: nekem végig hegyes pocakom volt, lányom van. Egyik kedves kolléganőm mondta, mikor megégettem a kezemet, hogy látszani fog a babán. Ezen még a dokim is jót nevetett.
2010. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

egy jó cikk a babásmamás.hu-ról :-)


Ősi hiedelmek a szoptatással kapcsolatban


Egy kis néprajz


A szoptatást általában 2-3 nappal a szülés után kezdték, mert az előtejet egyenesen károsnak tartották, ezért inkább lefejték régen az asszonyok. Ilyenkor "kölcsöntejjel" (más szoptatós anyák tejével) vagy teával itatták az újszülöttet. Később rendszertelenül – ha tetszik, igény szerint – szoptatták a babát, és megesett, hogy éjszaka több órára is a pici szájában hagyták a mellbimbót.


Bár elmondható, hogy sokáig, minimum egyéves korig szoptatták a gyermekeket; a hozzátáplálást már 2-5 hónapos korban megkezdték, mert az anyatejet nem tartották elegendőnek. A szoptatás ideje tehát általában egy év volt, de ennél jóval tovább, két-három, sőt néha 6–8 éves korig is szoptattak, különösen, ha közben újabb gyermek érkezett a családba. Azt tartották - nem is teljesen alaptalanul -, hogy a szoptatás ideje alatt nem eshetnek újra teherbe az asszonyok.


A tejelválazstás megindulásának gyorsítására olyan nő tejével sütöttek pogácsát, akinek volt bőségesen. Szintén hatásosnak tartották, ha éjszakára egy szelet kenyeret tesznek az ereszre, amit reggel, éhgyomorra eszik meg a szoptatós anyuka. A tej elapadásának fő okát abban látták, hogy valamelyik látogatóra ráragadt a tej, és magával vitte azt; ezért aztán a gyermekágyas anya ágyára nem ülhetett rá senki. Ha szoptatós anya látogatta meg a friss anyukát - és teje is volt bőven-, ráfejt az ágyra, s ha elment, a gyermekágyasnak az ő helyére kellett ülnie. Az első három napon, valamint naplemente után nem adtak ki semmit otthonról, mert attól tartottak, ezzel a tejet is elvinnék a háztól; és ugyanezen okból, menstruáló nő sem látogathatta meg a gyermekágyast. Valamint nem volt szabad az anyatejnek a földre csöppennie, mert a hiedelem szerint, a hangyák vagy a kígyó elvinnék a tejet.


Az elválasztást mágikus eljárásokkal is gyorsították. Ilyenkor valamilyen forró tárgyra fejtek pár csepp tejet, hogy az emlőből is olyan gyorsan párologjon el, mint a forró kőről, vasról; vagy az anya tűt szúrt ingébe fordítva, hogy a tej is fordítva folyjon, illetve ingét vette fel fordítva, míg el nem apadt a teje stb. Az elválasztás megkezdésére a gyümölcsérés idejét tartották a legalkalmasabbnak, a hét napjai közül pedig a csütörtököt. Ősszel nem tartották szerencsésnek, mert akkor hamar fog őszülni az asszony - legalábbis a babona szerint. Országosan ismert hiedelem volt, hogy a kétszer elválasztott gyermekből táltos lesz.

2010. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!