Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek, mi volt az 1 hónapos...

Kinek, mi volt az 1 hónapos vizsgálaton? Kicsit megvagyok rémülve!

Figyelt kérdés

Kisfiammal csütörtökön voltunk a gyerekorvosnál 1 hónapos kötelező vizsgálaton. A doki megijesztett rendesen. Háton fekvő pózból elkezdte ülő pózba húzni a kezénél fogva, és állítólag tartania kellett volna a fejét... persze semmi, nyeklett nyaklott jobbra balra... azt mondta ez nem túl jó, mert nem tartja egyáltalán a fejét, és, hogy minél többet rakjam hasra, hogy erőlködjön. Mondtam a dokinak, hogy büfi pózban, illetve alkarra fektetve, emelgeti a fejét simán, de nem érdekelte...

Tényleg nagy a gond? Mással is volt ez így? Hogy tudok segíteni neki, h ha felhúzom akkor tartsa a fejét?


Illetve azt is mondta a doki, h elég nagy a kutacsa még, és nem indult be eléggé a csontosodás, ezért dupla d-vitamint kell szedni. Ez normális?


Előre is köszi a válaszokat!


2010. márc. 29. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is azt mondta, hogy tartania kell a fejét, de ez hülyeség. Az a lényeg, hogy 3 hónapos korára tartsa. Addig úgy tudsz neki segíteni, hogy erősödjön a nyakizma, hogy vagy hasra teszed és majd ő emelgeti (nekünk hiába tartotta meg magát, az sem volt elég a dokinak), vagy te is ülésbe húzod. Eleinte nem fogja tartani a fejecskéjét, az én fiamnak nagyon nem tetszett, mindig elkezdett sírni, csak lógatta le a fejét, de minden nap egy kicsit gyakoroltuk. Inkább akkor, mikor nem volt nyűgös. Megfogod a csuklójánál a kezét, és felhúzod ülésbe, majd visszaengeded lassan. Egy idő után fogja tartani a fejét, majd már húzni fogja fel magát, ahogy megfogod a kezét.

Nekünk is napi 2 csepp vigantolt kell adni, mert neki is elég nagy volt a kutacsa.

Már 6 hónapos, semmi baja a fiamnak.

2010. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kutacsa,ha ilyen jó rá a dupla adag D vitamin.Az enyémnek szinte csak 1 ujjbegynyi részen lehetett érezni a kutacsát.A nyak erősítésére a hason fekvés tényleg jó,de azért azt sok ember(doki) elfelejti,hogy nincs 2 egyforma gyerek.Azért is libeghet a feje,mert az egyensúlyérzéke csak jóval később fejlődik ki a babáknak.
2010. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ne aggódj, az én kisfiam még 3 hónaposan sem tartotta a fejét, akkorra kellene, nem is értem, hogy 1 hónapos korában miért ijesztget. semmiről nincs lemaradva a babád. szépen fokozatosan szoktasd a hason fekvéshez, mert ezzel erősödik a vállizom, megy a nyakizom. jót tesz neki. de ne hagyd sírni, mert annak semmi értelme, nehéz neki még a fejecskéje, ha elfáradt, fordítsd meg, pihenjetek, aztán később megint tedd hasra, egyre hosszabb ideig fogja bírni. aztán később mikor már hasaltatok, akkor segíthetsz azzal, ha fekvésből szép lassan ülésbe húzod, de ezt is csak fokozatosan ,egyszerre csak 1... ezt pl 4* 1 nap, aztán kettő, aztán 3. meglátod, milyen szépen fogja tartani mire 3 hónapos lesz.

ne aggódj, nem lesz gond. sok sikert, kitartást :-)

2010. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk 3 hónapos koraszülött kontrollon mondta ezt a doktornő. Rengeteget volt ezután hason a babám. Már 1 éves 10 hónapos korától járkál. Ne aggódj!

Jó babázást.

2010. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hello

szerintem ne aggódj, nekünk 3 hónaposan vizsgálta ezt először ezt a doktornéni :)

2010. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, kicsit megnyugodtam!


Jó babázást Nektek is!

2010. márc. 30. 00:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!