Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet hamar észrevenni,...

Hogyan lehet hamar észrevenni, hogy a baba mikor pisil vagy kakil be?

Figyelt kérdés

Leendő anyuka vagyok, nemsok tapasztalatom van még babákkal.


Hogyan lehet hamar észrevenni, ha pisis a pelus? Besárgul, vagy ha hozzányúlsz érződik? Esetleg, ha épp úgy fogod, hogy a peluson van a kezed, és pont akkor pisil, érződik, vagy hallható ahogy csorog?


És kakinál? Könnyen meghallható ahogy becsinál, vagy márcsak a szag érezhető egy bizonyos idő után?


2010. márc. 25. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kakit megérzed :)

Pisilés után meg úgysem kell mindig pelust cserélni, a picik akár 10 percenként is csurrantanak. Minden etetés előtt pelenkázod, ez 3-4 óra, ennyit kibír egy pelus.

2010. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a kakit érezni fogod egy idő után. Érdekes, mert amíg anyatejes volt a babám sosem volt olyan büdi a kakija, volt hogy előszörre nem is éreztem.De ahogy nő a babád majd, meg egyre többet eszik, úgy lesz egyre több és büdibb, akkor már egészen felismerhető :) Plusz az én babám "nyom" is hozzá, így hallom is. De mostmár, hogy nagyobb, van hogy még a szagminta előtt megtapogatom a pelust és érzem, ott a kaki:) A pisilést nem lehet nagyon észrevenni, akár tényleg 10 percenként is csurgathatnak bele. Egy pelus úgy 2-3 óráig jó, ha fentvan rajta. Míg újszülött babáknál nehezebb sokszor cserélni, mert ugye sokat alszik, de később már simán belejössz :))
2010. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kaikt látod ahogy nyomja és érzed az elsö perctöl néha átvág egy pukival ha nem érzed csak a szagot érdmees bekukkantani oldalról. ha nem mosható hanem papír pelenkád lesz akkr érzed mikor tele a pelus alvás elött úgy is pelenkázod meg etetés után vagy ahogy kell.


èn is leendö anyuka vagyok de volt már egyszer kétszer kisbaba a kezembe és érezni a peluson is.

2010. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
közvetlenül pisilés után meleg a pelus, és keményebb is
2010. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg pisi után sokszor megrázkódnak :)))

A kakit tényleg lehet "érezni"


Nekem amíg pici volt, addig kaja után pelenkáztam, mert szopi közben mindig berottyantott. Most be vagyunk állva napi 1-2 kakira, az első reggel, kaja után nem sokkal, de akkor is már az éjjeli pelust lecserélem. A második délután, babakocsizásból való ébredéskor :))

De tényleg nomnak olyanokat, hogy nevetek rajta.

2010. márc. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen,a kakit hallod,érzed,ha a combjánál benézel, akkor láthatod is :) A pisi nem számit,3-4 órát birni kell a pelenkának.
2010. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!