Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cicánk férges, lehet, a...

A cicánk férges, lehet, a kisfiam is elkapta. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

sziasztok! ma vettem észre, hogy a macskánk férges (pedig rendszeresen van féreghajtózva). A 17 hónapos fiam állandóan etetné, simogatja, ha teheti - szóval meg volt az esély bőven, hogy elkapja. Holnap felhívom a gyerekorvost, de addig is érdekelne, ha valakinél volt már ilyen, mi volt a teendő.

Nem vettem észre tüneteket a fiamon. ilyenkor van valami "biztos ami biztos" kezelés, vagy vizsgálat, vagy várni kell?

köszi ha válaszoltok! nagyon dűhít ez az egész, annyira elővigyázatosak voltunk... de úgytűnik, nem eléggé...


2010. márc. 25. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
A cicát azért ne bántsátok!
2010. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A doki biztosan meg tudja mondani, hogy mi a teendő. Mindenesetre figyeld a fiadat, hasmenés, stb...
2010. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak kérdezném, hogy szobacica? Nekünk is van cicánk, de szerencsére sosem volt férges, igaz ő szobacica.

Csak azért kérdezem, hogy saját magamat nyugtassam, hogy velünk ilyen nem fog előfordulni:s

2010. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
az állatorvosom azt mondta,ha elkapom,ő is tud felírni
2010. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

sziasztok! még pont elértem a dokinkat telefonon.

ír receptre decaris nevű gyerekeknek való féreghajtót a biztonság kedvéért. nincs semmi tünete a fiamnak, de biztosra kell menni, mert 2 hónapos a kishuga.

ha nem lenne kistesó a dologban, csak figyelgetni kellene (hasfájás, hasmenés, székletben ürül-e stb.) és csak akkor kapna gyógyszert, ha biztos lenne.

egyébként a cica udvari. szobacicánál biztosan kisebb az esély, de úgy tudom, őket is kell féregteleníteni rendszeresen.

ezentúl féreghajtóval fogom etetni a cicát, az tuti, nem csak 3 havonta :)


és dehogy bántjuk a macskát, kedves első válaszoló...

2010. márc. 25. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!