Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem lehet "jol" Felhuzni...

Ha nem lehet "jol" Felhuzni kisfiam fütyiját mire számithatok? Hova forduljak? Ha mütétre kerül a sor az milyen mit csinálnak szegénykékkel?

Figyelt kérdés
A gyerekdoki gázos és a védőnő is szemtelen semmit nem tudnak!
2010. márc. 24. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
keress egy másik orvost és mond el neki mi a problémád.A mi dokink is ilyen és másik orvost kerestünk a kicsi azota szeret is orvoshoz járni nem csak kötelezö rosznak tartja mint eddig.
2010. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Akkor urológus, lehet hogy fitymaszűkület, de tényleg orvos lássa! Nem kell megijedni, a dolog persze kellemetlen, de megoldandó!

Egy, aki átesett ilyenen...

2010. márc. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyemek?

1 éves kor alatt nem kell bántani, de később is normális még a részleges letapadás. Kiskorban a fitymaszűkület is csak akkor igényel beavatkozást, ha pisiléskor felduzzad a fityma.


Itt egy érdekes link:

[link]

2010. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia!mennyi idős?mert nálunk ugyanez a helyzet és már 3 éves a kisfiam, hiába mondtam a gyerekorvosnak nem foglalkozik vele.bocs, hogy ide írtam.
2010. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia tényleg lényeges hogy mennyi idős, nekünk másfél éves és még le van tapadva, a doki szerint még várunk kb. fél évet és ha nem javul utána felrántja. Műtéti beavatkozást ezután nem igényel a dolog szerinte. De kérj beutalót a gyermek urologiára, vagy sebészetre és ott pontosan megmondják neked hogy meddig érdemes várni és milyen állapotban van most. De kb. 3 éves korig még normális ha nem teljesen csúszik fel.
2010. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat annyira ráparáztam már..most 30.án lesz egy éves!
2010. márc. 24. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a sok össze-vissza jótanácstól megkeveredve megkérdeztem egy gyermeksebészt, aki naponta több fitymaszűkültes gyereket műt. És neki hiszek, miszerint a ksifiúk fitymája akár 2 éves korig is sejtesen le van tapadva, ha ezt csecsemőkorban elkzdjük húzkodni, olyan hajszálnyi kis sebeket ejthetünk,a mitől aztán későpbb tényleg fitymaszűkültes lehet. Ugyanis ott a bőr ha megsérül, az már nem lesz ugyanolyan rugalmas, csak szűkebb. Azt is mondta,hogy 3 éves korig is normális, ha nem jön fel a bőr, egyébként rákérdeztem hogy MITŐL jön fel, ha nem húzkodjuk, azt felelte:MAGÁTÓL. Egyrészt ő magának elkezdi pl fürdés közben nyújtogatni, meg lesznek merevedései alvás közben, és így természetesen, belülről, a saját teste által szakad fel a bőr. Én hülyeségnek tartom, hogy "érzed amikor húzod neki", nem ÉN NEM ÉRZEM. És nem is merem. Egyébként meg nem egyből kés alá fektetik őket, hanem először egy krémet adnak, ami azt hiszem lazít, és csak végső esetben kerüls or műtétre. Semmi okod aggodalomra, mi 2 évesek vagyunk, és nem jött fel a bőr.

Jah, még annyit, hogy mivel pelenkás, ha felhúzásnál megsérted a bőrét, amit esetleg nem veszel észre, akkor oda belekerülhet a vizelet, széklet, ami fertőzést is okozhat.

2010. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jajj köszönöm már nyugodtabb vok igen mindenki mond mindent eza baj és az orvosok se rendesek itt mifelénk nem lehet tájékoztatást kérni csak ha már nagy a baj akkor...:(

Köszi mindenkinek mégegyszer

2010. márc. 25. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!