Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig szamit "sterilnek...

Mennyi ideig szamit "sterilnek"a forralt viz valamint ha este elkeszitem az ejjeli tapit az jo, vagy keljek fel ejjel es akkor keszitsem el?

Figyelt kérdés
Vizforraloban forralom a vizet,masfel literes ha jol tudom,mennnyi ideig lehet felhasznalni,arra gondolok,hogy hiaba van fedele csak beleszallnak a bacilusok estig,vagy nem?
2010. márc. 24. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
én reggel tűzhelyen felforraltam, tettem rá fedőt, otthagytam. ahogy kihűlt ment a hűtőbe. este kiöntöttem ami maradt.
2010. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja, a tápszer. én mindig frissen csináltam. ha még éjjel eszik a babád, akkor 24 óra vonatkozik rátok, vagyis 24 órán belül használhatod fel a felforralt vizet.
2010. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én reggel csinálom meg a napi adag tápszert, este pedig éjjelre csinálok frisset de ha éjjel nem kell akkor reggel eszi meg. Nem csinálok mindig frisset.

Vízzel ugyanígy vagyok, amit reggel forralok azt odaadom neki estig, utána már nem, de hivatalosan nem tudom hogyan van.

2010. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A vízforraló nem csinál steril vizet, hisz nem forralja 5 percig.

Én mindig lábosban forralok 1 napra elegendő vizet, ami ha kihűlt, kiméregetem a cumisüvegekbe. Amikor kajaidő van, akkor megmelegítem, bele a tápszerport, összerázom és kész. Kb 45 másodpercbe telik.


Próbáltam amúgy vízforralózni,(hogy ne kelljen olyan sokáig a tűzhelyre várni) de amikor lekapcsolt a forraló, én kiöntöttem a lábasba, hogy még forraljam. Ekkor a tűzön abszolút nemis forrt még!


A vizet forrástól számított 5 percig kell forralni, 24 órán belül felhasználni.


2 tápszeres gyermekem van.

2010. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Ezt én nem is tudtam, én mindig csak felforraltam a vizet mikróban, amikor bugyborékolt visszahűtöttem és bele a tápszer. Soha nem forraltam 5 percig, de még szerintem 1-ig sem. :(

Még nem volt beteg az 1 éves kislányom.

2010. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amikor a viz elkezd forrni es forr az azt jelenti hogy 100 Celziusz fokon van tehat steril de en nem ezt kerdeztem
2010. márc. 26. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!