Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos babám 6 napja...

18 hónapos babám 6 napja hányós-hasmneős víruson esett át, azóta náthás-köhög és SEMMIT nem eszik, nem eszik, mit csináljak? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

a gyógyszereket egyáltalán nem tudom neki beadni, ha mégis, kihányja. csak éjjel iszik, mert amióta beteg, azóta ébred éjszaka is.alig áll a lábán, annyira gyenge, de semmit nem eszik. ez a 7. napunk betegen.

a gyerekorvos nem mond semmit, csak azt, hogy "hát ennie kéne..."

egyébként is nagyon rossz evő, de most semmit nem eszik.

ügyeleten is voltunk, ott is azt mondták, hogy etessük. de nem eszik.

mit csináljak???????????


2010. márc. 24. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is épp most esett át egy Rota vírusos fertőzésen. Sokat fogyott, enni nem nagyon akart,alapból sem nagy evő. Mikor már nem volt hasmenése, elkezdtem neki Cebion multivitamint adni teába,gyümilébe. Szép lassan elkezdett újra enni, most már jól van és visszaszedte a leadott dekákat is. Mindemellet a kezdettől fogva - mikor elkezdett hányni és hasmenése lett- elkezdtem neki adni napi 1-2 ampulla Normaflor-t. A doki is ezt ajánlotta, ez rendbeteszi a bélflórát. Ha eddig nem kapott a babád, még most is adhatsz neki, ártani nem fog. Minden jót!

2010. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi

kapja a normaflore-t, illetve kapná, de ma pl nem tudtam még neki beadni

béres cseppet és cebiont kap hónapok óta az étvágytalanságára, de most ezt sincs mibe beleraknom

azért idegesít főleg, mert amúgy is pocsék evő, de ez már mindent fölöz....


mikor van az, hogy már nem várnak tovább az orvosok és kórházba kell menni? hány nap után?

2010. márc. 24. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy küldik-e ilyen miatt kórházba! Én is okat panaszkodtam, hogy alig eszik... mégsem küldtek soha sehová. Amikor 18 hós volt, akkor is én kértem a dokinőt, hogy legalább egy vérképet csináltasson, hogy minden rendben van e. Szerencsére minden oké volt. Most 23 hónapos, két hónapja lett bölcsis. Azóta sokkal jobban eszik, ott állítólag szinte mindent ... még sokszor repetázik is! 88 cm de még most is csak 10,5 kg. Szerintem ha nagyon aggódsz, nyaggasd a gyerekorvost, mert anélkül nem sokat foglalkoznak a problémával. Várj még 1-2 napot, aztán kérd ki újra a véleményét, hogy mit lehet tenni, ha ennyire nem fogadja el az ételt a babád. Amúgy rotája volt neki is? Mert a rota alatt és után ,még egy hétig diétáznia is kellett a kisfiamnak.(keksz, főtt krumpli...stb.) Fontos, hogy a vírus teljesen kitisztuljon.
2010. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És nagyon fontos a sok folyadék! 1 litert mondtak nekem legalább naponta. Ha folyadékot sem fogyaszt eleget, akkor viszont mindenképp kórházi kezelés kellene, mert akkor csak infúzióval tudják a folyadékot biztosítani. Az én kisfiam sokat ivott szerencsére, így megúsztuk a kórházat.
2010. márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem rotája volt, szinte biztos.

kb. 1 dl folyadékot iszik meg/nap....

holnap kell visszamennünk az orvoshoz, majd nyaggatom, hátha...

köszi

2010. márc. 24. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!