Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kullancs "elleni" védőoltásról...

Kullancs "elleni" védőoltásról titeket is lebeszélt az orvos?

Figyelt kérdés

Elmúlt egy éves a fiam, erdő mellett, falun lakunk, állatok is vannak, kullancs is előford gyakran, ezért már mondtam előre a doktornőnek, hogy szeretnénk beoltatni a gyereket. Mire ő ezeket az ellenérveket hozta fel: minek akarom 3-szor megszuratni, ráér majd 18 hósan, meg tudtam-e hogy tojásfehérjét tartalmaz az oltás és ugye azt most kezdtük bevezetni.

Én ennek ellenére továbbra is szeretném, főleg hogy a 15 hós oltáshoz is be kell már vezetni a fehérjét, tehát ez nem gond. Szerintetek jól teszem, ha nem engedem magam lebeszélni?


2010. márc. 24. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Engem rábeszélt a doki, pedig Budapesten lakom. Teszem hozzá a mi dokink nagyon oltáspárti. Még nem kaptuk meg, mert most lett 1 éves a fiam, holnap megyünk hozzá, majd újra rákérdezek.
2010. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ket eves kor folott lehet csak beoltatni a gyereket kullancs ellen... esetleg nezz utana a neten, hogy ott mit irnak a hozzaertok
2010. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tegnap a reggeliben pont erről az oltásról beszéltek és a meghívott orvos is azt mondta, hogy 18 hónapos kortól oltanak. Ez nekem újdonság volt mert én eddig 1 éves kort tudtam. Én is be akartam adatni de elbizonytalanodtam. Meg ez a doki azt mondta, hogy ajánlja az oltást viszont utána meg azt, hogy 0,001%, hogy ha valakibe kullancs megy megfertőződik az agyhártyagyulladással. Lyme kórnak nagyobb az esélye de az ellen nincs oltás viszont azt meg lehet gyógyítani mert baktérium okozza. A másik vírusfertőzés így azt csak kezelni tudják de sajnos sokszor okoz bénulást, maradandó agykárosodást. Hát, nem tudom. Azt hiszem, hogy még várok vele.
2010. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves,hétfőn kérdeztem a doktornőt,ő azt mondta,hogy ha a gyerekbe kullancs megy,azt 72 órán belül ki kell szedni,és akkor biztos,hogy nem fertőzi meg,mert állítólag a kullancs 72 óra után"köp".És mivel 2 fürdetés között nem telik el 72 óra,hanem csak 24,ezért biztos észre vesszük ha esetleg kullancs mászott a babába.Azt is mondta,ha megpróbáljuk kivenni,és véletlenül bennszakad a feje,az sem baj,mert az már nem életképes,és egy idő után magától kilökődik.Tehát összességében az a lényeg,hogy várjunk még az oltással.
2010. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de sajnos nem lettem okosabb, hogy most mit csináljak...
2010. márc. 24. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!