Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tízórai? Biztosan kell?

Tízórai? Biztosan kell?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám. Reggel 7 körül eszik. 9 körül általában elmegyünk sétálni, vásárolni, akkor elalszik a babakocsiban. Amikor hazaérünk fél 11 körül már nem adok neki tízórait. Hanem 11- fél 12 körül ebédel.

Ha valamiért itthon vagyunk délelőtt adok neki egy kis gyümölcsöt, de nagyon ímmel-ámmal eszi.


Ha arra gondolok, hogy én sem eszem, csak ha megéhezek, vajon kell-e tömni a gyereket, csak hogy jobban hízzon??


2010. márc. 23. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen gyereket sem kell tömni.Ha éhes,akkor eszik,ha nem,akkor nem is fogadja el.Ha gyarapodik a súlya,akkor nincs semmi gond.Nem a hízás a fontos,sőt!Valószínű,hogy a babádnak megfelel a rendszeretek.
2010. márc. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell tömni. A fiam 9 hónapos kora óta csak négyszer eszik egy nap. Nála is éppen a tízórai marad ki. Későn kel, 1/2 9-kor reggelizik, 12-kor ebéd, 4-kor uzsonna, 7-kor vacsora. Ez neki bőven elég, még nassolni sem akar az étkezések között.
2010. márc. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hú de jó neked előző válaszoló:-) Nekem 9 hónapos a bébim, de fél tízkor eszik és reggel fél hatkor úgy kel föl mintha napok óta nem evett volna:-((
2010. márc. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi

A védőnőm erőlteti folyamatosan hogy 5x egyen a gyerek.

2010. márc. 23. 07:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyereknek az a jó, ha "rá van szabva" az étkezés. Van olyan gyerek, aki kifejezetten igényli a tízórait, van, aki nem is fogadja el. Bármit is mond a védőnőd, azt csináld, ami a babádnak a legjobb- ő pontosan tudja, mire van szüksége. Ha kell neki a tízórai, kérni fogja.

Ne aggódj, szerintem jól csinálod, nem kell hallgatni a védőnőkre, sajnos a legtöbbjük olyan sötét, mint az éjszaka. Jó tanácsot nekem még védőnő nem tudott adni.

2010. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tiz hósan azért nem adtam tizórait, mert akkor alig ebédelt. Reggel tápi, délben ebéd, ez volt a rendszer, azonban evett felkelés után uzsit, majd hat körül megint egy főzit és táppal feküdt le. Igy tartottam az öt étkezést, mert ha négyszer evett, fogyott. Igycis csak épphogy hizogatott. Viszont 14 hósan ő maga iktatta visdza a tizorait ugy, hogy reggel táp, de 2 óra mulva simán eszik a reggelimből joghurtot, virslit, ezt azt, majd dél-fél egykor ebéd.
2010. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, az én babám tesz magasról a könyvben elvártakra....reggel cicizik, aztán reggeli max. pár fala,t esetleg egy fél banán, tízórai nincs, hacsak az alvás előtti cicit nem számítom, aztán ebédre eszik rendesen főttet, uzsonna gyümi, esetleg valami keksz, ill. kap még egy kis cicit is, vacsora közepes mennyiség, elalváskor cici. amíg adtam neki tízórait, sose volt hajéandó ebédelni. miótanem kap, azóta ez a gond megoldódott.
2010. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!