Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nem teszi egyik labat...

Kisfiam nem teszi egyik labat a masik ele mikor felallitom, minthat jarna. Baj ez? 6.5 honapos

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne te állítgasd fel, hanem hagyd, hogy ő magától álljon fel!


Amikor megérett a felállásra és a járásra, akkor fel fog állni magától és szépen járni is fog! Nem kell erőltetni...


Nem szabad siettetni a baba fejlődését, mert azzal kárt okozol.

2010. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6,5 hónaposan NE állítsd fel,várd meg,amíg magától feláll! Egyáltalán ülni tud már egyedül? Attól nem fog hamarabb ülni,járni,ha erőlteted.A gerince viszont megsérülhet.Minden baba akkor kezd kúszni,ülni,állni járni,amikor érzi,hogy már elég erős hozzá.Van aki korábban,van aki későbben.
2010. márc. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne állítsd fel, ne erőltesd!Sokat árthatsz neki, ha nem hagyod, hogy magától csinálja. Ráér egy éves kora körül, most még nagyon nagyon kicsi ehhez.
2010. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Mindenkinek bele kell jönnie az anyaságba,senki nem tud egyből mindent... De ezt a hülyeséget honnan vetted,hogy 6,5hónaposan felállítod,és még problémázol is rajta hogy nem megy!?!?!?
2010. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Felreertettetek, nem en allitom fol, o huzodik fol ulo helyzetbol mikor megfogom a kezecskeit.
2010. márc. 22. 23:17
 6/14 anonim ***** válasza:

a járás egy reflex, már újszülötteknél is vizsgálható, itt a felállítás nem azt jelenti, hogy egyenesbe hozom aztán elengedem, hanem hogy megtartom és nézem, teszegeti-e a lábait.

Ha nagyon aggódsz, kérj meg egy védőnőt, hogy nézze meg. Valószínűleg csak rosszul tartottad vagy ilyesmi :)

2010. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Aggodalomra semmi ok:) az összes eddigi íróval egyetértek.. no de leírom, hogy az én kisfiam, mikor már saját magától állt, és egyszer akartam vezetni, hogy ne csak oldalazzon kapaszkodva, akkor sem akarta egyik lábát a másik elé tenni, nem akart járni. (9hónapos volt kb) És ne értsetek félre, nem erőltetni akartam,hogy járjon, hanem olyan ügyesen sasszézott, gondoltam mért ne mehetnénk egy két lépést kézen fogva:) nem akarta, leült:) én meg hagytam:) azóta lépeget már, szerintem lassan elindul:) Mindenkinek meg van a saját fejlődési üteme:) van olyan gyerek aki 8 hónaposan már áll és megy, az én fiam 13.5 hónaposan még csak kézenfogva járkál, hozzáteszem, ha akar:D

Ne aggódj:) csak hagyd:) 14-15 hónapos koráig elég ha járni kezd.

ja, még valami, kb 2-3 hónapos kora óta, mikor magamhoz szorítottam kinyomta magát a térdemről.. tehát ácsorgott- volna- ha hagyom. De sokszor felállt így az ölemben.

2010. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen 23.18-as erre gondoltam! Nem ugy allitottam fol hogy most mar allni fogsz pedig fiam! A korhazban ezt mar a 3. napon neztek naluk, akkor lepegetett szepen, ez abbamaradt. Igy mit gondoltok?
2010. márc. 22. 23:21
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Az en fiam is mar nagyon akar allni! Probalom nem hagyni, de olyan kis izmos, eros hogy neha nem megy. Nem nyomhatom a foldbe, ha egyszer nem akarja!
2010. márc. 22. 23:22
 10/14 anonim ***** válasza:
23.05-ös vagyok. Szerintem ez a reflex is elmúlik. Az én babámnál is megvolt, aztán elmúlt. Most egy éves, nem rég kezdett sasszézva tipegni, és most veszem észre, hogy újra lépeget, ha fogom a kezét. De nem sétáltatom, kicsit sem szeretném erőltetni. Ő is sokszor kinyomta magát, egész kicsi volt, mikor mondták, hogy nagyon erős és jó tónusú, ehhez képest csak nem régóta áll fel bútorokba kapaszkodva.
2010. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!