Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudnak az 1 évesek?

Mit tudnak az 1 évesek?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a szokásos hírlevelet a kismama.hu-ról, ahol azt írták, hogy gyermeked már önállóan iszik pohárból és kanalazza az ételt. Hát az enyém nem.:-) Már ezeket tudnia kellene? Le vagyunk maradva?
2010. márc. 22. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az én lányom simán kanalazza az ételt nah,de nem ám a szájába....

Minden baba másképp fejlődik,ezért semmi értelme nincs hasonlítgatni más babákhoz vagy olvasott dolgokhoz!!

Nem vagytok lemaradva.

2010. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az enyém se, sőt ő 13 hós.

cumisüvegből iszik, még a csőrös poharat se tudja használni, és ha kanalat adok a kezébe, csak mártogatja, csak csapkodja az ételt.

nincs lemaradva semmiről, meg fog tanulni mindent. enyém is tied is :)

2010. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Pohárból iszik,de nem egyedül, szép is lenne, állandóan öltöztethetném át. Ugyanez a helyzet a kanállal is. :-)

Volt egy táblázatom ahol 1 éves korig le volt írva a baba fejlődése, azt tartotta is, de hogy 1 éves kor után mikor miket kell tudnia azt nem tudom. Persze minden baba másképp fejlődik, de olyan jó lenne tudni hogy 2 éves koráig mi az amit meg kellene tanulnia.

2010. márc. 22. 16:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2010. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, pont ilyet kerestem. :-)
2010. márc. 22. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én picim most múlt egy éves, és a kanalat csak megrágcsálja, ha a kezébe adom, de enni nem akar vele. A pohárból ivás már alakul, egész jól megy neki úgy is, ha ő fogja két kézzel, de max. 1-2 korty erejéig, mert utána elhülyéskedi, és azzal szórakozik, hogy bugyborékolva fújja ki az innivalót.:)

Szerintem nincs lemaradva, majd megtanulják, hogy hogyan kell.

2010. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Enyém 15 hónapos, de még nem eszik egyedül, és nem iszik pohárból. Béna lenne? :) :)

Kismama.hu-n írnak fura dolgokat, ne foglalkozz velük.


[link]


Van egy ilyen honlap is, bár nem olvastam, hogy szerintük mit kéne tudni. Alul vannak jó fejlesztő ötletek az Anya, taníts engem c. könyvből.

2010. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

1 éves kislányom egyedül csak kézzel eszi a kajáját, kanállal inkább csak piszkálni szereti. Mióta fogai vannak, a poharat elfelejtettük, mert kocogtatja, miközben folyik ki az innivaló... Csőrös pohárból iszik, de inkább a cumisüveget szereti. Nem láttam még olyat, hogy egy egészséges gyerek ne tanult volna meg enni, inni, úgyhogy nem aggódom. Persze mutatjuk neki, mi mire való, de nem erőltetjük. Szerintem ne aggódj.

2010. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

enyem tudna inni poharbol (nem onalloan, hanem velem)viszont inkabb cumiztatom, mert teljesen lenyugozi a viz, es ontene szet szerteszet, es buszken mutatja.. majd ha a vizimadat lemegy nala..talan akkor

a kanalazas se megy onalloan


viszont a vedonom automatikusan beikszelte mindkettot, en meg csak neztem O_o

2010. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém még a cumisüveget sem hajlandó megfogni!Viszont az ásványvizes üveget (tele 1.5l) cipeli.Pohárból csak a mamával iszik,amúgy rángatja a fejét és nem-nem-nem.A kanalat dobolásra használja.
2010. márc. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!