Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol vágnak nyelvet fel Szegede...

Hol vágnak nyelvet fel Szegeden? És fáj a babának? Mik az élmények?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hós, és szinte végig le van nőve a nyelve. evésnél nem okoz problémát, de azt mondták, hogy beszédnél fog, és minél előbb átesünk rajta annál jobb...szerintetek?
2010. márc. 22. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk Miskolcon vágták a kislányom nyelvét, kb. 3 hónapos korában. Lefektették, és a nyelve alá érzéstelenítőt fújtak, majd egyet csippantottak az ollóval, és kész.Mi is nagyon izgultunk előtte, hogy mi lesz. Persze sírt, mert le kellet fogni, hogy ne mocorogjon, meg egy kicsit utána vérzett neki, de 10 perc múlva már mosolygott. :)) Azt mondták, hogy lehet, hogy nem fog úgy enni/szopni, mint máskor, és estére, ha fájna, adhatok neki egy kis fájdalomcsillapítót, de nekünk nem volt rá szükség. Ugyanúgy evett mint máskor. Úgyhogy ne aggódj, és szerintem is vidd el minél hamarabb. :)
2010. márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekünk 1hósan csinálta fül-orr gégész egy ollóval metszette nem nagyon sirt inkább azért mert lefogták !nem vérzet !azóta jól forgatja kinyújtja a nyelvét szerintem nagyon fontos a beszéd miatt!!
2010. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de nem vették észre nálatok már a születése után?

Nálunk 1 vagy 2napos volt a kicsi, mikor felcsípték neki.

A csecsemősök észrevették, szóltak nekem, meg a dokinak.

A kicsi észre sem vette, nem vérzett neki.

2010. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányomnak 8 hetesen metszették a nyelvféket (Bp.), neki is nyelve hegyéig lenőtt.

Csak a lefogás miatt sírt, vérzés 2 percig, 5 perc múlva már az orvosi műszerekkel meg a nővérkével volt elfoglalva, 1 óra múlva gond nélkül szopizott otthon.


Születésekor, ha észre is vették, nem szóltak, sem a csecsemősök, sem a gyermekorvos. Mi vettük észre, szopigondok okát kutatva - ezeket a beavatkozás után mintha elfújták volna, megérte megcsináltatni!

C

2010. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor nem parázok, és talán a baba se érzi meg rajtam...:)
2010. márc. 23. 08:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!