Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » TAKNYOS, beteg vagy csak a...

TAKNYOS, beteg vagy csak a foga miatt? Vagy midkettő egyszere?

Figyelt kérdés

Multhét hétfőn lett szerintem beteg volt az nap láza is (38)meg azota taknyos egy kicsit köhögöt, de azota két kis foga kibújt alul.Adtam pár napig neki stodalt meg amikor lázas volt kúpot mást nem kapot.

nemtudom mit csináljak már vele sokat sír mert szerintem fáj az inye,folyik az orrából a lé ,azt meg nem engedi porszívozni(de muszály)le kell fognom csak úgy megy.Szóval nemtudom mikor mulik már el ez a taknyoság?Vigyem dokihoz?

csak múltkor is piros volt szerinte a torka és kiírt rá antibiotikumot amitől rosszabbul volt miatt előtte.


2010. márc. 22. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
szia, fogzáskor az én kislnyom mindig összeszed valami vírust, ilynekor az iimunrendszere védtelenebb. mi sose kaptunk rá antibiotikumot, magától elmúlt, egyszer tantum verde torokfertőtlentő sprayt, dde mást nem. ilyenkor nem érdemes antibiotikumot adni (legalábbis az mi orvosunk szerint). ha nyűgös, sír, az tuti a foga miatt van. panadolt szoktam neki adni éjjelre, de csak ha láza van este, ill. ha nagyon nyűgi. pár nap alatt elmúlik, addig meg adj neki sok folyadékot.
2010. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiamnak most ugyanezek a tünetei.Illetve már csak voltak remélem.

Péntek késő este belázasodott 39fokos láza volt adtam neki kúpot az levitte.Hasmenés, hányás étvágytalanság, orrfolyás, köhögés..Szombaton délelőtt elvittük az ügyeletre.Azt mondták valami vírust elkapott.Írt fel hasfogót, meg normafloret kell adni neki 2X1-et.

Azt mondta az antibiotikumot csak akkor kezdjük el ha a láz és a hányás megmarad.Hát a láz és a hányás szerencsére vasárnap délutánra elmúltak.És rengeteget iszik a gyerek.Meg persze diétáztatni kell.Nem ehet semmi mást csak krumplit répát, és tápszert.A hasmenése és az orrfolyás ami megmaradt.De egyébként már nagyon jó érzi magát.Én is gondoltam a fogára, a ügyeletes doki nem mondott semmi erre.

Nem feltétlen kell orvoshoz vinned,ha nincs láza.

Próbálkozz esetleg a viborcul kúppal az nekünk bevált fogzásra.Jobbulást a picinek.

2010. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is ilyen,szinte egész télen beteg volt,ahogy folyamatosan bújtak ki a fogai.

2 hete 4 jött ki egyszerre,39,6 volt a láza.

Utána a bátyusnak volt a torokgyulladása,elkapta a pici is,szerdára meggyógyultak,2 napja megint folyik az orra,köhög,reggel láttam,hogy kint van a következő foga.

Én is már nem tudom mit csináljak,most adok neki 3x Nurofent,és megpróbálom orvos nélkül átvészelni a fogzást:(

2010. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!