Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le róla,...

Hogyan szoktassam le róla, vagy majd elmúlik?

Figyelt kérdés
Kislányom két és fél hetes. Napközben nem tud elaludni, mert szopifüggő. Muszáj hogy valami legyen a szájában, mivel cicin nem lóghat egész nap, így az öklét dugdosná folyton a szájába, dehát az még ugye nem megy. Egy ideig próbálkozik aztán berág és iszonyat üvöltésbe kezd. Ezért cumit kap, az viszont folyton kiesik a szájából és megint üvöltés van. Mire elaludna kiesik a cumi és már fel is ébredt. Két órán keresztül szórakozunk a cumival mire nagy nehezen elalszik, de addigra itt az újabb etetés és fél óra múlva felkel mert éhes. Mit csináljak vele? Egyszerűen nem tud üres szájjal létezni!!! Jó lenne valahogy megtanítani cumi nélkül elaludni, de hogyan?
2010. márc. 21. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem lakott jól? rendesen hízik??? Ne érts félre csak lehetőségként kérdezem! De biztos elmúlik ez nála, ha nem az éhség okozza! Az én lányomnak a kezét kellett beszorítani a takaró alá, mert állandóan vakarta magát és ezért ne tudott elaludni. De ezt is elhagyta. Meglátod ahogy nő úgy mulnak el a gondok és jönnek az újabb feladatok!:-) Bolodg babázást!
2010. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is rágja az öklét, ha még éhes! Van elég tejed? Szopizik rendesen a baba?

Én ha nem altatom elég ideig a kisfiam, akkor szokott felébredni, ha korán teszem be az ágyába.

2010. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én babám nagy cumi imádó. Rendesen szopizik, rendesen hízik, sőt, sokszor "túl is eszi magát", de mégis igényli a cumit. Eleinte nálunk is ez volt, hogy kiesett, és akkor meg kereste. Nem tudtam mit tenni, csak vissza adtam neki. Aztán rájöttem, hogy azért ébred fel a cumi kiesésére, mert a cumi fogójának van hangja, ahogy kiesik a szájából. Ezért beszereztünk olyan cumikat, amiknek nincs fogantyújuk, és ez lett az ágycumi. Valahol olvastam, hogy vannak babák, akiknek nagyobb a szopásigényük, de nem az éhség miatt. Emiatt nem biztos, hogy tud nélküle aludni. Lehet lepontoznak a cumiellenesek, de vagy a cucli, vagy előbb-utóbb megtalálja a kezét. Kamaszkoromig szoptam az ujjamat, szóval lehet, hogy a cumi jobb... Persze ez csak az én véleményem.
2010. márc. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia, nálunk valami 3 hónapig kész cirkusz volt ez az alvás....ott szobroztam fölötte, hogy aludjon, mert kiesett a cumi, viszarakni satöbbi. aztán csomószor nem is aludt el ,csak kézben....szép lassan javulni fog, majd meglátod. mondjuk nálunk utána seez volt a legiskeresebb történet. de most már csak 1-2x kel éjjel.... 15 hós. :))
2010. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztos hogy nem éhes. Ő is inkább "túl eszi" magát így már rövidíteni kellett a szopiidőt a védőnő tanácsára, mert a sok tejcsitől a pocija is fájt. Egyszerűen muszáj hogy legyen valami a szájában. Valóban nagyobb a szopásigénye. Én is inkább cumipárti vagyok, mert nem szeretném ha az ujját szopná. Van a családban ilyen, nem tudják leszoktatni. Nincs fogója a cuminak azt már én is lecseréltem. Úgy látszik akkor marad az őrködés. Előbb utóbb egyedül is vissza rakja majd. Ölben nem akarom altatni, mert arról sem könnyű leszoktatni. Hát nagy kihívás a gyereknevelés az már biztos!!!
2010. márc. 22. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!