Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy balkezes lesz a...

Lehet, hogy balkezes lesz a babám?

Figyelt kérdés
Mindent a bal kezében tart,ha a jobba adom a tárgyat,átteszi a bal kezébe.Nálunk senki nem balkezes a családban,bár nem tudom van-e összefüggés.
2010. márc. 21. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínű. Nincs összefüggés a családtagok között.
2010. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is többet használja a bal kezét, és nálunk sincs balkezes a családban. Meglátjuk...
2010. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi összefüggés.. Az igazi kéz dominancia kb. 7-8 éves korban dől el ténylegesen. Attól, hogy még most a bal kezét használja egyátalán nem biztos, hogy ez is marad a domináns. Olvastam egy érdekes tanulmányt, állítólag ikerterhesség estesén gyakori hogy az egyik magzat bal, a másik pedig jobbkezes lesz. (Főleg egypetéjűeknél, de kétpetéjűeknél is előfordul). Többek közt arra is visszavezetik a balkezesség genetikai kialakulását, hogy azoknál a magzatoknál, ahol később 7-8 éves korban a jobb agyfélteke lett az irányító (tehát balkezesek lettek), ott kimutatható az is, hogy embrionális korban ikerterhesség volt az anyukájuk, csak esetleg elhalt az egyik magzat. Avagy a balkezesség így is öröklődhet.
2010. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*ikerterhes volt az anyukájuk- ezt akartam írni.
2010. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg baba még a gyereked, akkor ez nem jelent semmit. 4-5 éves korig mindkét kezüket használják, mindegy, melyiket használja gyakrabban.
2010. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nalunk a csaladban nagytatamtol kezdve ket nagybacsi es a noverem +en is azok vagyunk ,buszken allitom hogy nagyon tehetsegesk mind(nagyapam ezermester volt,falioratol zseboraig mindent meg tudott javitani,habar nem tanulta,egyik nagybacsim festomuvesz,a noverem es en aranymuvesek vagyunk)ez nem dicsekves akart lenni,a pici lanyom,aki par honapos allandoan a bal labaval rugdos remelem o is az lesz,ugyhogy orulj neki,nehogy majd probald leszoktatni!!!
2010. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? mert az a lényeg...
2010. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek.7 hónapos a lányom.
2010. márc. 22. 17:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok...


óóóó akkor még nem lehet megmondani, hogy milyen kezes lesz:)

Majd eljön a 2 kezes időszak is, amikor mindkét kezét fogja használni.

2010. márc. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves,köszönöm.
2010. márc. 24. 09:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!