Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hypotónia esetén a belső...

Hypotónia esetén a belső szervek is érintettek?

Figyelt kérdés

Szívizom, gyomornál a záróizom, stb.

Sokat félre nyel a babám.

Tudtok a fenti kérdésről vmit?


2010. márc. 20. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire írták ezt neked?

Nálunk hypotómiás nyakizomzat vagy valami ilyesmi volt.

Tehát csak arra a területre szólóan. Vagyis még gyenge volt a baba nyaka és nem tudta emelgetni a fejét.

2010. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is a gyenge hát ill. nyak izomzatra írták ezt.
2010. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra írtam, hogy a Dévényes masszőr mindig kérdezi, nem nyel-e félre, könnyű-e táplálni a gyereket, nem bukik-e sokat...ebből arra következtettem, hogy esetleg a belső szervek izomzatai is érintettek lehetnek. VAgy hülyeség? Pl. gyomor záróizma, nyelőcső is csupa izom, a szájban is izmok kellenek a szopihoz, stb.

Ezért kérdezem, így értem.

2010. márc. 21. 16:28
 4/7 anonim válasza:
Elvileg érintett lehet, attól függ. a fiam is sokat nyelt félre de nem volt hypotón. A lányom súlyosan hypotón de soha nem nyelt félre és mindig jól evett. A hasizmokra is vonatkozhat a hypotónia, az a székletürítésre lehet kihatással.
2010. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés... Az én gyerekem is hypotón, de mégsem tudok erre válaszolni.

Az tuti, hogy nálunk a szopival gondok voltak, mert az arcizmok is gyengébbek voltak.

És most ezen a székletürítés dolgon is elgondolkoztam...a kislányom napi 2-4 alkalommal kakil. (Bocsánat, hoyg így írom.) Valóban összefüggésben lehet ezzel? Megkérdezem a Dévényesünket én is a kérdéseddel kapcsolatban.

2010. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia, az enyém hipotón volt, de a felsoroltakkal soha nem volt gond, szopni is tudott rendesen. viszont amit nem gondoltam volna, hogy a fognövekedést ésa hajnövekedést is lassíthatják a hipotón izmok...tehát lehet, hogy amiket te írtál ,azok is érintettek lehetnek.
2010. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régi kérdés de hátha valakinek hasznos.

Lányom testszerte hipoton.

Szoptatási és széklet ürítési gondokat is okozott.

Folyamatos székrekedés, már 15 hónapja, a szoptatás is nehéz volt mind a 8 hónapban.


Viszont amit az utolsó válaszoló írt az nálunk nem volt.

Pont hogy gyorsan nőtt a haja és a foga is.

Úgyhogy ez változó

2021. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!