Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ebédel 1 éves...

Miért nem ebédel 1 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, hogy mi történt vele. Körülbelül két hete kezdődött. Először kezdte azzal, hogy semmit nem volt hajlandó enni ebédre, illetve uzsonnára sem. Az addig imádott tejpép már nem kell neki. Ebédre bármit, bárhogyan próbálok az eddigi 200-220 gramm helyett csak kb. 80-100 gramm megy le, az is könyörgésre.

A többi étkezéssel már nincs gond, csak az ebéddel.

Más is járt már így?


2010. márc. 20. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy már nagyon álmos/fáradt addigra?

Nem most álltatok át a napi egyszeri alvásra?

Nálunk olyankor nem eszik, ha álmos, nyűgös, én nem erőltetném semmiképpen, az nem vezet jóra. Ha éhes lesz, majd eszik.

2010. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem éhes. Nem kell erőltetni, fog enni, ha megéhezik. Enyém is ezt csinálja bár ő csak 10 hónapos, ebéd az nincs, tejpép van, de úgy, hogy az első kanállal bele kell tuszkolni a szájába, mert úgy tiltakozik, utána mikor megérzi az ízét megeszi, ha jó napja van. (A zöldség megy a pépbe, hogy legyen valami vitaminja is.) Nem tudom miért csinálják, fogzás nálunk teljesen kizárt. De sok felől lehet hallani a problémát. Türelem, kivárás, egyszer biztos megéhezik.
2010. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Segítségedre nem tudok sajna lenni, csak jelzem, hogy van sorstársad. 13 hónapos lányom lassan 3. hónapja nem akar ebédelni. Az addig jól evő lányom (egy egész üvegnyi bébiétel mennyiséget megevett főzi formájában) egyik napról a másikra nem akart enni. Csak nyamnyog,csipeget. Csak tippelni tudok az okokra: azóta csak egyszer eszik (talán álmos addigra- de ez sem igaz, mert "evés" után még egy órát is képes játszani elalvás előtt), kijött két felső foga és amiatt nem. Helyette visszajött az ebéd utáni szopi, amit már réges-régen kiváltottunk... Szóval nem vagy egyedül... Mára már megpróbálok nem rohamot kapni minden étkezés után, és sírva hívni a páromat, hogy már megint nem evett a lánya. :) Remélem elmúlik és csak átmeneti dolog.
2010. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem álltunk még át az egyszeri alvásra, így az ebéd ébredés után van, így nem álmos.

Fogzás az van, most jönnek a szemfogai. De már régen jönnek és akkor miért pont csak és kizárólag az ebéd nem kell neki?

Próbáltam, hogy mikor éhezik meg, de ha nem kínálom semmivel, akkor nem szól, hogy kellene neki. volt olyan nap, hogy kimaradt az ebéd és az uzsonna is, és akkoriban még csak kizárólag szopi volt vacsorára (most már átálltunka főzelék + szopira) Nem egy vasgyúró, ezért is aggódom egy kicsit.

Utolsó válaszoló: jaj, mennyire értem az érzést. Az elején én is sírva hívtam a párom. De rájöttem, hogy nem tudok mit tenni, megtömni nem tudom (és nem is akarom :-) Így eszik amennyit akar és kész.

Csak nem értem ezt a kizárólag ebédre korlátozódó dolgot.

Ráadásul próbálkoztam már úgy, hogy rögtön ébredés után, vagy mindig azonos időben, akármikor ébred, vagy sokkal később. Vagy megkínáltam, majd ha nem kellett vártam egy órát, megint megkínáltam, aztán mivel nem kellett megint vártam egy órát...

Ja! És az elején, ha nagyon erősen próbálkoztam, akkor nagy sírásba ment át a dolog. Ezért sem erőltetem, csak aggódom.

2010. márc. 20. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Két gondolatom van még:

Az egyik, hogy valami rossz tapasztalat érhette esetleg korábban egy ebéd alkalmával, amikor nagyon kiakadt. Vagy éppen Te akadtál ki, és azt "megjegyezte", és emiatt a rossz emlék miatt nem akar ebédelni...


A másik: én már korábban, mint egy évesen, sőt a második gyerkőccel már 7 hós korától együtt ebédelek, hétvégén meg a férjemmel együtt ül asztalhoz a család. (Én vagyok az, aki mindig utalok az asztalra csatolható etetőszék előnyeire). Odaültetem és együtt eszünk. Ha ő nem is kér valami miatt, nem erőltetem, de nem megy el az asztaltól, amíg tart az evés. Legtöbbször ő nyúlkál a mi tányérjainkba, illetve mutogat, hogy ezt meg azt kér...

Szerintem "terápiás jelleggel" megéri kipróbálni, evés közben jön meg az étvágy...

(Rám biztos rossz hatással lennem ha úgy kéne ennem, hogy valaki mellém ül, ő nem eszik, de bámulja, hogy én mennyit eszem...)

Sok türelem és kitartás! :o)

2010. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Köszönöm, hogy gondolkodsz a problémánkon :-)


Nem hiszem, hogy rossz élmény érte volna, nem szoktam erőltetni ha nem eszik. (Bár lehet, hogy csak belülről forrongok és azt érzi???)

De azért nem gondolom a rossz élmény dolgot, mert ha kézzel ehet, akkor legalább csipeget.


Együtt evés. Már én is elég régen együtt eszem vele, és mostmár ugyebár kaphat is a mi ennivalónkból. Nyugodtan turkálhat a tényárunkban és neki is meg kell várnia az étkezések végét.


Csak ugye van, hogy össz-vissz annyit hajlandó enni, amit kicsipeget a mi tényárunkból. :-(

2010. márc. 22. 07:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!