Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire szörnyű, hogy...

Tényleg ennyire szörnyű, hogy 6 és fél hónapos babám este 8-tő reggel fél6-6ig alszik csak?

Figyelt kérdés
Mást sem hallok senkitől, csak hogy, hááát, ez nem túl sok, miért nem reggel 7-8ig alszik, nem túl kevés ez stb... A 6-os kajcsi után még 8ig alszik egyet. Miért kevés? Nappal nem alszik szinte semmit, max. másfél órát, ezt is csak darabokban, nem egyszerre. Tápszeres baba, éjjel egyszer sem kel fel enni. Néha-néha előfordul, hogy megébred éjjelenete, cumi miatt. De utána alszik tovább. Tényleg kevés amit éjjel alszik? Mit lehetne tenni, hogy tovább aludjon, talán más tápszer, vagy netán tejpép, vagy valami táplálóbb?
2010. márc. 20. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy szörnyű ez? Szerintem tök jól alszik, mi is hasonlóképpen vagyunk, 5 és fél hós. Este 8-tól reggel 6-ig kb., akkor kaja, és még visszaalszik, ugyan még 9-10-ig, mikor hogy, de szerintem egy hónap múlva ugyanennyire le fog rövidülni, mint nálatok. (B)
2010. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel nincs semmi baj, minden babának mások az alvási szokásai, ilyenkor a normális 10-12 óra éjszakai alvás, az meg megvan, pláne, hogy evés után vissza is alszik. Próbálhatsz neki éjjelre laktatóbbat adni, pl. tejpépet, az én fiam azzal 7-fél 8-ig is bírja, este 8-tól. Délután meg próbáld levegőn altatni, hátha többet aludna. Egyébként, ha nem látod fáradtnak, vagy nyűgösnek, akkor neki ennyi az igénye, és kész. Ne hallgass másokra:)

Jó babázást!

2010. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
tök jól alszik! 4 hós babám éjféltől reggel 9-10ig alszik. még csak áléom az este 8as elalvás
2010. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nálunk ugyanígy van, este nyolctól negyed hatig, aztán még visszaalszik 7-8-9-ig, mikor hogy.kilencedikén volt hat hónapos.nappal kétszer alszik 1-1 órát.

/Z/

2010. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs gond az alvásotokkal. Különben is, annyit alszanak, amennyi igényük van rá. Kinek több, kinek kevesebb. Ha esetleg keveset aludna se tudnál mit csinálni neki. Másokkal meg ne foglalkozz, egyik füledenbe, a másikon ki ;)


4 éves kiscsaj, 21 hónapos kissrác, 21 hetes pocaklakó anyucijuk

2010. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bárcsak nekem aludna ennyit a kiscsajom...!

Nekem 3/4-9-körül alszik el,és kb 6-kor már kukorékol úgy,hogy óránként kel fel éjjel....

7.5 hónapos a kislányom

2010. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez most komoly kérdés? Ki az a sok midenki aki rosszalja az alvástokat? Csak nem anyós?

Nem szoktad ezt a fórumot olvasni? Ha igen, akkor tudnod kell mennyien irigyelnek most...

2010. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen, komoly kérdés, bármilyen hihetetlen is! éppen ezért érthetetlen számomra, hogy miért olyan rémes, hogy így alszik a lányom, holott szerintem teljesen rendben van. mégis, mikor ismerőseimmel beszélek, mindenki hitetlenkedve hallgat, hogy 6kor felkel enni. hát ezaz, másnak óránként, vagy két óránként ébred, miért pont az én gyerekem ilyen szörnyű? néha elegem van mikor ezt kell hallgatnom, ezért írtam ki kérdésnek, hogy Ti is úgy látjátok e, hogy katasztrófa az alvása.
2010. márc. 20. 16:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám 5és fél hónapos.Mi is este 8-kor fekszünk DE 4-5körul már fent vagyunk.Utána 9körül megint alszunk,délben is du-tán is.Én inkább később fektetném,hogy reggel tovább aludjon,de bármit csinálok nem tudom fent tartani.Szerintem sokan irigykednek rád,hogy végig aludhatod az éjszakát.
2010. márc. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!