Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre tovább szopizik a 7...

Egyre tovább szopizik a 7 hetes babám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ezzel csak az a gond, hogy időnként nem elég neki a tejcsi, fél óráig is szokott szopizni, aztán büfi, aztán rájön, hogy ő mégis éhes, sír, kap tápszert (30-60g-t is megeszik plusszban) és így 1 óra is eltelik, ma is alig tudtunk elindulni sétálni. Mit tegyek? Szerintem ez így nem jó hosszútávon, olyan mintha ellustulna, de ha leveszem hamarabb, akkor a tejem nem úgy szaporodik. 4900g most a súlya és keveset eszik viszonylag, 80-100g-t 2,5-3 óránként, 3850g-vel született és 10g-t vesztett csak.
2010. márc. 20. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 7 hetesen kb. 60-70ml-t evett alkalmanként, és elég volt neki. Viszont ilyen idősen nagyon cicifüggő volt, és akár egy órát is elvolt rajta. Szerintem hagyd rá, nagyon kicsi még, ott érzi jól magát, legfeljebb később mentek sétálni. Még nem is annyira erősek ilyen idősen, nem tudnak olyan intenzíven és olyan sokáig szopizni, ezért inkább most te igazodj őhozzá, ha ennyi ideig akar szopizni, hát hajrá:)

Egy két hét alatt erősödni fog annyit, hogy rövidülnek a szopiidők.

2010. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Épp hogy egyre hosszabb! Eddig nem tartott ilyen sokáig, kb. 1/4 óra alatt végzett, nem úgy mint mostanában. Nassolgat még a végén?
2010. márc. 20. 12:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Húúúú, erről tudnék mesélni. Kisfiam ilyen idősen ezt csinálta: jobb cici 20 perc, böfi, bal cici 20 perc, böfi, majd tápszer 20 perc, böfi, tisztába tevéssel együtt elment másfél óra is akár. Valószínűleg ő is nassolgatott, mint a te babád. Türelem, szép lassan ez változni fog ám! Most már nálunk is 10 perc alatt végez. (B)
2010. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy növekedési ugrásba futottatok bele. Ez van a 6. hét körül. Ilyenkor úgy tűnik, mintha állandóan csak szopizni akarna és kevés lenne a tej. Szoptasd meg amikor csak kéri, és annyi ideig ameddig igényli, így tudja követni a melled a megnövekedett igényét. A tápi pótlás nem biztos hogy jó megoldás, mert akkor nem alakul ki a kereslet-kínálat egyensúly. A melled pár nap alatt követni tudja a babád igényét, ám ha tápszert is kap, akkor inkább csökkenni fog a tejed.
2010. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En nem tudom, de az en 5 hetes tapszeres (sajnos) babam is egyre hosszabb ideig eszik.

Szuletesekor 50-75 miliket evett, 2-3 hetesen 75-100milit, most 100-125 milit.

Eddig eleg volt erre 20 perc bufivel.Mostanaban 35 perc is keves neha.

Nagyon pici tejem van igy szoptatni is szoktam meg a tapszer elott (kb 5-15 mili szokott kijonni).Tisztabateszem lefektetem es elkezdek fejni hatha tobb tejem lenne.

Na igy el is megy az egesz nap.

Lehet szereti a tej izet es mar nem csak behabzsolja, hanem izlelgeti is.En erre gondoltam.....na de ki tudja.

Lenyeg, hogy egyenek.

2010. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!