Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti vagy valami más?

Hiszti vagy valami más?

Figyelt kérdés

6.5 hós kisfiam a napokban nem egyszer zendített rá ordításra. Addig ordít, míg kézbe nem veszem, ölembe nem ül. Utána persze elfeledkezik magáról, mászik játékokhoz, de amint felállok, hogy elmenjek onnan, sír. Úgy sír, mintha fájna valamije, de ha kézben van, elmúlik?!

A minap a doki mondta, hogy vírusfertőzést kapott (enyhe) és kicsit hurutos a torka. Emiatt nem tudom eldönteni, hogy hiszti, fáj valamije, vagy egyéb.


Ha hiszti, mit lehet tenni? Nem akarom kézbe szokatni, de képes akár egy órán át is ordítani. Alig vesz levegőt, csak belehergeli magát :(.


2010. márc. 20. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha fáj valamije, akkor is sírna ha kézben van.

Az én fiam egy hónappal fiatalabb a tiédnél, most jön a foga, ha fáj neki, akkor aztán vígasztalhatatlanul sír, tök mindegy hogy tartogatjuk vagy fekszik.

Ha a kezedben elhallgat, az már kezdődő manipuláció is lehet a babád részéről. Ha hagyod sírni, nem teszel vele rosszat neki, úgyis abba hagyja a sírást, de ha mindíg "megsajnálod" akkor kézhez szokik és onnan már nincs visszaút, vagy csak nagyon nehezen.

2010. márc. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia,ha adod neki megfelelöen a gyogyszereket,amit az orvos kiirt,akkor ne filoz,hogy valami baja van,csak hisztis.Hagy orditson,majd abba hagyja.Bàrcsak az én hülye anyosom,is igy gondolkodott volna,akkor most a gyerekem normàlis lenne,de öt még etetni is énekelve kell etetni,meg minimum 2 valaminek kell a kezébe lennie.Szal,katasztrofàlis
2010. márc. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha beteg volt akkor hajlamosabb a nyügösségre és több támogatásra van szüksége.


Azért ne feled, hogy erről a "Nem akarom kézbe szokatni" témáról erősen megszlik a szakma véleménye.

Sokak szerint a nevelési célzattal magára hagyott gyerek bizalom vesztés ként éri meg a magára hagyást és lekileg nyomot hagy benne.

Egy 6,5 hós gyerek még nagyon fiatal.

2010. márc. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Igen, tudom, hogy nagyon megoszlanak a vélemények és pont ezért vagyok én is bizonytalan. Tényleg nem szeretném, hogy rossz legyen neki, de ha csak hiszti, akkor meg nem szeretném felvenni...

Azt meg én nem is bírom és nem is akarom nézni, ahogy torka szakadtából, keservesen ordít annyira, hogy alig vesz levegőt és bereked tőle. Azért ilyenkor már csak felveszem. Nem tudom mi lenne, ha tovább hagynám. De az biztos, hogy fél-egy óra alatt nem marad abba :(.


Nem kaptunk semmi gyógyszert a vírusfertőzésre.


És újabban éjjel is nagyon rosszul alszik :(.


Reméljük, hogy fog és hamar előbújik. Bár még mindig nem értem miért marad abba, ha az ölemben lehet. Pedig eddig nem volt ilyen és ma reggel is egy órát eljátszott egyedül.

2010. márc. 20. 09:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha beteg (fáradt) akkor több lelki gyógyszer kell neki.

Az is lehet hogy ez most a betegségtől független "ilyen időszaka" van.

Egy éves korig hétről hétre változhat.

2010. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!