Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám még nem...

5 hónapos babám még nem forog, ez baj?

Figyelt kérdés

Egyetlen 1x átfordult a hasáról a hátára, aztán soha többet (ez volt kb 3 hete).

És mostanában az oldalára is kevesebbet fordul, mint korábban.

Egyébként ha hasra rakom, egyből bukik, hiába telt el mondjuk 1 óra az evés meg a hasrafordulás között:-S

Ez miért lehet?


2010. márc. 19. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


nézd meg,itt sok mindent leírnak

2010. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden baba más és más. Nem vagytok még lekésve semmiről, ne aggódj. Egyik napról a másikra fog történni. Én pl tegnap mondtam a barátnőmnek, hogy igaz hasáról már fordul 4 hónapos kora óta, de visszafelé még nem. Erre ma átfordult hátáról a hasára, én meg csak lestem, hogy háton tettem le, aztán mikor jövök vissza már hasal.

Egyik pillanatról a másikra történik, lehet holnap a Te babád is fordul egyet. Tedd sokat keményebb felületre (a lényeg hogy ne puha ágyon legyen) és tedd körbe játékokkal. Ha valamelyik érdekli, addig fog ügyeskedni míg nem fordul egyet!


A bukásról...a lányom is szokott hason fekve bukni akár kaja után 1 órával is. Ne aggódj miatta, ettől baja nem lesz. Normális hisz a pocakján fekszik.


Üdv. 5,5 hónapos kislány anyukája

2010. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mind a kettőtöknek, remélem, mostmár lassacskán nálunk is történik valami fordulás-ügyben:-)
2010. márc. 19. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaza van az utolsó válaszolónak. Tedd körbe játékokkal, és ne legyél a közelében. ha érdekli valamelyik tuti, hogy odafordul, idővel pedig átfordul.De "játék" közben melyet együtt játszotok is lehet yakorolni az átfordulást. Tedd a hátára, kezd el átfordítani úgy hogy az egyik lábát keresztezed a másikon. Ennek hatására hasra fog fordulni. Én egy 33.hétre született kislány anyukája vagyok, mi másfél hónapja járunk tornára és itthon is kell tornáztatnunk. A torna hatására kezdett el az én lányom forogni.Amúgy nagyon lusti.

2010. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezt én is elkezdtem, meg a takaróval való forgatást is (védőnő mondta), de egyenlőre magától nem akarja.:-S

(Amúgy nem nagyon szeret hason lenni, nehezen veszi olyankor a levegőt:-S)

2010. márc. 19. 23:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha csak az én lányomról lenne szó, bár az enyém még egyszer sem fordult át!Oldalára meg csak akkor fordul ha nagyon éhes.Abszolút nem is érdekli, pedig én is tonáztatom meg minden de semmi!Csak nevet és dumál!Vannak lustibb babák , ők ilyenek!
2010. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!