Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az is elég ha nem sétálunk...

Az is elég ha nem sétálunk babámmal csak a teraszra megyünk ki levegőzni?

Figyelt kérdés
3 hónapos! akkor tudnám utol érni magam mikor alszik, de ha megyek vele akkor... :S
2010. márc. 19. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
A séta nem csak a babának kell, hanem a mamának is. Neked is kell a friss levegő. A babának jó, ha kint van a teraszon, de neked hosszú távon nem lesz jó, meg fogsz kattanni a négy fal között a házimunkáddal együtt.
2010. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Az nem baj ha nem viszed minden áldott nap, csak 2-3 naponta, közben meg levegőzik a teraszon, én is az erkélyre szoktam kitenni. Persze nekünk is kell a séta, a hosszú tél alatt nekem is hiányzott, de ezt csak az érti, akinek szintén ekkora fakszni elindulni, emeletről lecipelni, felcipelni. Egy 3 hónapos gyereknek tök mindegy hol levegőzik, az anyuka meg csak tudja hogy mi kell neki. Nem szeretem az olyat amikor anyukák kényszeresen minden nap sétálnak, van aki 2x is! Ez már beteges szerintem.... mert tényleg ott a házimunka, meg a többi
2010. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor a teraszra tolom ki a lányomat. Mondjuk én sokat járkálok a babámmal mindenfelé, illetve a férjemmel 3asban is hétvégén. Barátnő, anyuékhoz, barátokhoz. Tehát nem ülök itthon a 4 fal között. De néha meg jól is esik kicsit itthon lenni, és a háztartást is vezetni kell olykor, szóval ilyenkor a teraszra rakom a babámat.

A babáknak mindegy hol éri őket a levegő.

2010. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Miért alvásidőben viszed ki?Én akkor mentem vele amikor fent volt, figyelt a különféle zajokra stb. élvezte a sétát, a mai napig (14 hós), és főleg nem szokott hozzá a babakocsiban alvásra!Aludni ment az ágyába, addig pedig csinálhattam a dolgom vagy pihentem én is.
2010. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mi kétszer megyünk minden nap, szintén 3 hónapos lányommal:)


Először 9-10 körül a boltba, az olyan rövid séta,nincs messze a bolt és jó délelőtt sétálni,amikor még kicsit csípősebb az idő, aztán a délutáni szunya az kint van az erkélyen ,de nem babakocsiban,hanem a bölcsőt tolom ki,majd 3-4 körül megint kimegyünk fél-1 órácskára ^^


Jó az neki is nekem is,neki mert levegőzik nekem pedig mert közben jót beszélgetek az idős nénikkel, a falu beliekkel a barátaimmal ^^

2010. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, gondolom neked nem egy 12 kilós gyereket kell a 3. emeletről lecipelned naponta 2x..... mert nekem egy ekkora babát kell, a magas 3-ról, miután vagy 20 perc mire óriási üvöltések, sírások közepette ráadagolom a ruhákat :( Megfigyeltem, semmilyen hatással nincs rá, hogy volt e aznap sétálni vagy sem. Ugyan úgy alszik akkor is ha nem voltunk aznap.
2010. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elég! Nagyon szuper! Nem a séta a lényeg hanem a levegő. Én is mindig azt csináltam amikor kicsi volt, hogy kitoltam a teraszra én meg csináltam a dolgom. Később járókában tettem ki (persze láttam bentről, hogy mit csinál) de most már nem lehet megúszni. :p

13 hónapos

2010. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze más ha már egy menni tudó, örökmozgó, energia bomba lesz a gyerkőc, akkor én is vinni fogom minden nap, ha csak tehetem. De addig csak megterhelés mindenkinek, és valóban a levegő a lényeg. Amúgy fent a 3-on az erkélyen szerintem még jobb is a levegő mint az utcán a kipufogók magasságában....
2010. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is kertes házban lakunk,hatalmas teraszunk van. Az enyémek is kint aludtak 7-8 hónapos korukig a babakocsiban a teraszon. Nekem se kedvem, se időm nem volt arra, hogy sétálgassak velük. Mivel a pici a 4. baba, ő is kint aludt. Persze ha úgy adódott, hogy el kellett intézni valamit, összekötöttem a kellemeset a hasznossal és sétáltunk egy nagyot. De az a fontos, hogy a baba levegőzzön. Ez a teraszon is megoldható. Nálunk pl. inkább azokat az anyukákat látni a babával sétálni, akiknek nincs kertje... a többiek ott oldják meg a levegőzést :)) Egyébként egy 3 hónapos babának mindegy, merre jár épp a kocsi vagy a teraszon áll, úgyse sokat érdekli, főleg, hogy a hátán fekszik... A legtöbb baba úgyis átalussza a sétát. Ez inkább az anyukáknak érdekes még ilyenkor, főleg ha többen is összejönnek :9
2010. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tényleg nem,mert kertesben lakunk:) cseppett azért szemrehányó volt a hozzászólásod:( Nem tehetek róla,ha szeretünk sétálni:( ^^
2010. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!