Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én gondolkodásommal van baj?

Az én gondolkodásommal van baj?

Figyelt kérdés

A kislányunk most volt 1 éves. Tartottunk neki egy kis szülinapi zsúrt, ahová meghívtuk a nagyszülőket illetve azokat a barátainkat akik fontosak a számunkra, és akik eljöttek hozzánk babalátogatóba az 1 év alatt.

Na, és hát a férjemnek van 5 testvére akiket nem hívtunk, mert az 1 év alatt egyszer nem voltak nálunk, de még csak telefonon vagy bármi más módon se érdeklődtek felőlünk és most megsértődtek, hogy nem hívtuk őket a zsúrra.

Az esküvőnkor ugyanez volt, azokat hívtuk el, akik fontosak a számunkra és szerettük volna, hogy velünk ünnepeljenek a nagy napon. Ott is az egyik unokatestvérem megsértődött, hogy őt nem hívtuk el, pedig évek óta nem is beszéltünk, de még csak nem is köszönt ha találkoztunk. Miért van ez a hülye elvárás mindenkiben, hogy csak azért mert rokon kötelező hívni az ilyen eseményekre? Vagy az én felfogásommal van baj?


2010. márc. 19. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz velük. jól gondolod, az legyen ott a számotokra fontos eseményeken, akik fontosak az életetekben.
2010. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát tényleg nem kéne, csak nagyon szarul esik, hogy fűnek-fának terjesztik, hogy nem hívtuk el őket, és hogy mekkora egy szemetek vagyunk. Azt persze nem teszik hozzá, hogy egyszer nem voltak nálunk és csak azért látták már a babát mert az utcán összefutottunk.
2010. márc. 19. 12:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Két dolgot megtanultam az esküvőnk, keresztelő, a lányom 1 éves szülinapja után : 1, nem lehet mindenkinek jót csinálni ha beledöglik az ember akkor se.

2, Soha nem engedem ki a szervezést a kezemből, legyen az egy 5 fős vagy egy 500 fős buli vagy valami.

2010. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

figyelj!

nem vagy köteles fűvel-fával jóban lenni. ez a lányod 1. szülinapja volt. maradandó emlék nektek, és jól éreztétek magatokat gondolom. ennyi. h ez kinek tetszik és kinek nem, azzal ne törődj. és h terjesztik is, h bunkó vagy... hát én felhívnám őket és mindegyiktől megkérdezném, h ugyan miért ilyen fontos most a baba, és 1 évig miért nem volt az? ha erre értelmes választ tudnak adni, akkor elgondolkodnék a dolgon, addig biztos, h nem.

2010. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen jól gondolod.

Nekünk is lassan 1 éves lesz a gyerek, és szívem szerint én a keresztapját nem hívnám meg. De hát mégis a keresztapja. De lassan 1 év alatt 2x látta, és ha találkozom vele, akkor még azt sem kérdezné meg hogy mi van velünk, hogy van a gyerek.

2010. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Az esküvőt még értem, az mégis csak egy protokollárisabb dolog, tehát ott sajnos van "illik". Tehát ha úgy döntök, hogy meghívom az unokatesóimat, akkor mindet "illik" meghívni. Ha a másodunokatesókat is, akkor azok közül is mindet. De hogy a kislányod születésnapjára kit hívsz, az aztán már tényleg csakis a te dolgod, és szégyelljék magukat a rokonaid, hogy zabálni elmennének hozzád, de babát látogatni nem volt eszükben egy évig...
2010. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jól gondolkozol!!!

Nem veled van a baj,ne aggódj!

Jó bunkók,hogy még azok vannak felháborodva,akik le sem szarják az embert....!

De azért bulizni,meg zabálni jó lett volna nekik,ahogy előttem már írták is...:),de érdeklődni,meg játszani,ismerkedni a gyerekkel...na azt azért nem....

2010. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az egyik testvérének írtam egy e-mailt, amiben megkérdeztem miért várják el, hogy elhívjuk őket amikor egyszer se voltak nálunk, nem válaszolt, hanem egy közös ismerősünknek mondta hogy majd a férjem megkapja a magáét. Azóta találkoztak már jópárszor és egy szót nem szólt neki. :-)
2010. márc. 19. 13:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vagy köteles meghívni mindenkit.

1 évig felétek se néztek, és még nekik áll följebb, mert nem hívtad meg őket.

Gondolom, 1 év alatt nekik is volt születésnapjuk, ők meghívtak? :-D

2010. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!