Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi erre a magyarázat?

Mi erre a magyarázat?

Figyelt kérdés
Arra, hogy a XXI. században csak úgy "becsúszik" a gyerek. Most itt nem tizenévesekre gondolok, hanem 20-30 évesekre, akik vszínűleg túl vannak már a felvilágosításon, meg a pillangók méhecskék sztorin. ( egyébként akár a tizenéveseket is lehetne kérdezni, de az inkább a szülő felelőssége, csak az egy másik kérdés) Szóval nem értem, hogy lehet nem tudni mitől lesz a gyerek.
2010. márc. 19. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenki tisztában van vele hogy mitől jön a gyerek. Inkább csak vannak alkalmak amikor az ember nem tud parancsolni a vágyainak és akkor megtörténhet és "becsúszik" a baba. Nem mindig olyan a helyzet hogy szex előtt megáll az ember és "na most hagyjuk abba mert baj lesz" legalább is a felelőtlenebbek nem gondolnak akkor erre. De szerintem legtöbbször az ilyen "becsúszott" sztoriknál az egyik fél biztos akarta azt a babát, csak a párja kedvéért tesz úgy mintha igy lenne. Velem még ilyen nem fordult elő, mert mi terveztük a babát, de már sok ilyen sztorit hallottam.
2010. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tudod, azért nem ilyen egyszerű az élet, ahogy Te leírod! Én 37 éves voltam, mikor nálunk "becsúszott" (a szavaiddal élve) a 4.! baba. 10 éve szedtem folyamatosan akkor a fg. gátlót...Aztán jött egy megfázás (előtte is előfordult nem egyszer). Igazán még erős gyógyszert se szedtem, orvosnál se voltam miatta (Neocitránt szedtem). És mégis gyengülhetett a gyógyszer hatásfoka, mert terhes maradtam. Közben tovább szedtem a bogyókat, meg is jött szépen még 2 hónapig... Semmi terhességi tünetem nem volt... Aztán egy rutin nőgyógyászati vizsgálaton majd leestem a vizsgálószékből, mikor mondta a doki, hogy nagyobb a méhem, lehet, hogy baba...

Tudod, ehhez nem kell se hülyének, se tudatlannak lenni! Amikor genetikai vizsgálaton voltam és feküdnöm kellett a szúrás után, nyitva volt résnyire az uh-szoba ajtaja... 4!! nő is volt, aki gyógyszer, spirál mellett maradt terhes!!! Saját fülemmel hallottam. Persze, tényleg van, aki felelőtlen és nem szed gyógyszert, mert valamiért nem akar vagy bízik a különböző rizikós módszerekben, de sokan valóban igyekszenek védekezni, de egyik módszer se 100%-os :)) Egyébként a kislányom 18 hónapos, makk egészséges:D

2010. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta, hogy nem eshetek magamtól teherbe, csak orvosi segítséggel. Hát... tévedett...
2010. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pl én nem szedhetek gyógyszert, és a gumi vagy lecsúszik szétszakad stb. egyetlen fogamzásgátló módszer sem 100%.

Ez téged miért zavar, hogy van ahol becsúszik a baba? A sok abortusz miatt?

2010. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Engem nem "zavar" ha valahol becsúszik a gyerek, csak úgy gondolom, hogy aki elég felelősségteljesen, körültekintően áll a kérdéshez, azoknál ez nagyon csekély %-ban fordulhat elő. A gumi nem tud lecsúszni és szétszakadni például, ha a megfelelő méretűt veszed. Az persze teljesen más kérdés, hogy valaki az mellett esik teherbe, ha spirálja van, vagy ha gyengül a tabletta hatásfoka. Az nem felelőtlenség, hanem pech. De az abortusz miatt is kérdezhettem volna, nem egy felemelő dolog senkinek. Az, meg hogy valószínűleg az egyik fél akarta, megint más kérdés, a leghatározottabban ellenzem, mert sztem önzőség.
2010. márc. 19. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetlen fogamzásgátló módszer sem véd teljesen.Arra meg, hogy elszakad a gumi, itt vagyok én élő példának, mert nálunk volt olyan.Szerencsére nem lett baba belőle./még fiatal voltam akkor, azért szerencsére./

/Z/

2010. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom védekeztél e már gumival, mert ha igen akkor tudnád, hogy akár mennyire megfelelő is a méret vagy a minőség, a nagy számok törvénye, hogy előfordulnak balesetek.
2010. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!