Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3és fél hós babámnak hányszor...

3és fél hós babámnak hányszor kell ennie egy nap? És hány grammokat? A ti babátok mennyit eszik?

Figyelt kérdés
A kislányom anyatejet is kap és tápszert is.
2010. márc. 19. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most volt pár napja 3 hónapos.Ő 5-6x eszik egy nap.Tápszeres csak,étvágyától függően 170-250 ml. között eszik.De ő elég nagy baba,ezért eszik ennyit,több mint 7 kg.A tiéd mennyit eszik?Esetleg kevésnek tartod?
2010. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Az én kislányom még csak 5200 gramm, 160-190 gramm között eszik, és ő is 5-6-szor. Igazából csak kiváncsi voltam, mert az orvosom azt mondta, hogy 5-ször etessem egy nap és 150 grammot adjak neki. Leginkább csak tápszert kap, mert tejem már szinte semmi sincs, pedig még most is próbálkozok homeós bogyóval, de semmi változás és már a cict se nagyon akarja elfogadni a babám. Ti mióta esztek csak tápszert? Próbáltál már neki valami mást is adni? A te babád iszik teát?
2010. márc. 19. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!a kisfiam 2 hónapos kora óta kap csak tápit,mert nagyon kevés tejem volt.Én is próbáltam nindennel,hogy több legyen de nem sikerült.Valószinűleg a pihenés,ami nagyin kéne a tej termelődéséhez,az nem jött össze,ugyanis van egy 3és fél éves lányom és egy 9 éves fiam is.Mellettük meg igen nehéz .Igen ő iszik teát,nagyon szereti.Kb.napi 3-4 dl is megiszik.De neki kell is ,mert elég szorulásos napi egy kaki van csak,igy könnyebben megy,ha teázik,a másik meg,hogy vesemedencstágulattal született,és azt mondták,sokat igyon,pucolodjon a veséje.Próbálkoztam már a hozzátáplálással,mert nagyon hizik,azt mondta a dokinéni,de nem kell még neki.Ugyhogy avval még várunk 4 hónapos koráig.Te próbáltad már?
2010. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia! Akkor neked nem könnyű ennyi kisgyerkőc mellett.

Én próbáltam az almát, de eléggé fintorgott tőle, és a banánt is, de csak megnyalattam vele, arra mosolygott, úgyhogy azt biztos szeretni fogja. Még azt akartam megkérdezni, hogy hány óránként eszik a babád?

2010. márc. 20. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!hát erre konkrét választ nem tudok adni,mert mindig máskor eszik.Általában 3-3.5 óránként,de van olyan is,hogy bealszik és eltelik 5-6 óra is két etetés közöttt.Ekkor meg nem keltem fel,mert nagyon rossz alvó.Nappal nagyon keveset alszik 2-3 órát csak.Az éjszaka meg ugy telik mostanában,hogy elalszik este 7-8 óra között,éjfél-1 óra körül eszik,és utánna reggel 6-7 kor kel újra.Mondjuk nem tudom mi van vele,de 3 napja ha éjszaka felébred nagyon nehezen alszik vissza,általában 1 órába is beletelik.Ilyenkor megébred hajnalban többször is,kaja sem kell neki,sem a cumi,nem tudom mi baja ilyenkor.Általában teázik egy kicsit,és ugy tud visszaaludni.Nektek milyenek az éjszakáitok?Én már arra is gondoltam,hogy nem -e a foga birizgálhatja,mert mindent a szájába töm mostanában.
2010. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt,elküldtem véletlenül,te babókád miket tud már csinálni?Az enyém most kezdett el tudatosan fogni,ezt ugy értem,hogy végre meg is tudja fogni pl.a játszószönyegén lógó állatokat,a textilpelenkát állandoan eszi,hasról hátra megfordul abban a pillanatban,ahogy hasra teszem.Mondjuk ez a forgás elég régóta megy már neki,képzeld nem volt még 7 hetes mikor elöször megfordult.Nagyon erős kis fickó.Jókat nevet,sőt hangosan kacag mostmár,nagyon édes.
2010. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia! Hát a miéjszakáink elég váltózóak. Egy ideig jó volt mert elaludt olyan 10-11 körül aztán 5-6 körül felébredt, evett egy kicsit, aztán 8-9-ig visszaaludt. De mostanában össze-vissza, kb. ugyanakkor alszik el, de valamelyik este 3szor is felébredt, nem tudom mért. És napközbe ő is keveset alszik, akkor alszik órákig, ha kimegyünk a levegőre.Amúgy elég sokszor nyűgös. És képzeld, most kb. 2-3 napja, alig eszik, ma például reggel evett 180-at, aztán a következő etetésnél kb. 90-et. Ezt sem értem.Lehet, hogy több időt kéne már várnom evések között? Pedig eltelt 3 óra.

Ő is már sokmindent csinál, pl: ő a hátáról fordul hasra, vissza még nem igazán, ő is megfogja a plüsscsörgös játékát és veszi a szájába, de ha nem ezt akkor a keze az mindig a szájában van. Sokat gőgicsél és ő is kacagott már hangosan, attól függ mit bohóckodok neki. Ja és pucérkodni nagyon szeret. Megkérdezhetem merre laksz? Budapest vagy vidék? Én Budapesten.

2010. márc. 21. 16:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Még azt akartam, hogy mióta kap csak tápszert a babád?
2010. márc. 21. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!