Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik babacipő márka nem...

Melyik babacipő márka nem harántemelős?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Superfit szandálunkban nincs.

Amúgy a Dr. Leo, Supy, Supi+, és Salus cipők is jók, ebből a szempontból. Nekünk ilyen cipőink vannak.

2010. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hülye vagyok, de milyen egy harántemelős cipő

Én Siestát vettem, mostanában nagyon lehúzzák ezt a márkát.

(Fiamnak is ilyen ipői voltak 8-9 éve és teljesen jó volt.)

Fogalmamm sincs, hogy ez most harántemelős, vagy sem.

Puha talpa, bőr és ez volt sok , különböző márkájú cipőközül amiben, nem úgy ment, mint a Terminátor.


Ilyen:

[link]


Most akkor ez miért nem jó, csak azért mert siesta?

Nem értem tényleg.

2010. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A harántemelőt a cipő belsejében találod.

Az én fiam bokasüllyedéses, és neki nem ajánlott a Siesta, gondoltam, h a kérdezőnek is hasonló a problémája, ezért írtam azokat,amiket mi használunk.

Gondolom, h jók a Siesta cipők, mi nem próbáltuk őket.

Első voltam.

ly.

2010. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

valamikor régen a 70 es években /akkor voltam törpe/ az ortopéd orvosok azt mondták, hogy aki lúdtalpas, annak harántemelés kell. Így lett a király fém talpbetét, amin mindenki röhögött /amíg nem lett neki is egy/. Ez azért kell a lúdtalpasnak, mert ha hordja, nem fáj a lába. a lúdtalpat elmulasztani, vagy javítani tornával érdemes. Erre már több ezer éves tapasztalatok vannak. az európaiak pl az indiai jógából vették. De vannak olyanok akiknek nem javít semmi, mert izületi lazaságuk van. pl én is. Sorstársaimnak keskeny, harántemelt cipőt kell hordanunk, mert ez kényelmes, és soká lehet benne járni.

Utána konkrétam emlékszem arra az időszakra amikor a harántemelt cipők elkezdtek divatba jönni, és nem kellett már betétet hordani. Ezzel szinte egy időben megjelent az a divat is hogy nem jó a harántemelt cipő.


Na most mit tegyünk?


A divat kialakulása piaci jellegű. Azoknak a gyártóknak akik nem akartak új sámfákat,gépsorokat csináltatni, hogy harántemelt cipőt gyártsanak, utánanéztek a témának és látták hogy az orvosok kalimpálnak a harántemelt cipők ellen mert megnőtt a lúdtalpasok száma. ezt reklámilag meglovagolva újra előre törtek a piacon. Jelenleg valamiféle egyensúly van, amibe az ortopédcipők próbálnak betörni. De azt senki nem mondja el, hogy kinek miért és mit kell venni. Naná hogy nem. Akkor elvesztenének egy csomó potenciális vevőt.


A válasz:

Mint minden igazság, ez is egyszerű


Akinek ortopédiai problémái vannak annak az orvos által előírt ortopédcipőt érdemes hordania. Ami nem feltétlenűl csúnya már.


Aki egészséges, nincs baja a lábának, annak nem célszerű az emelt rüszt, amely alátámasztja a boltozatot, mert ezáltal gyengülnek az támasztó szövetek meg izmok meg mifene, és egyre inkább lúdtalpas lesz a páciens. ezt a tendenciát kiabálták az orvosok pár sorral feljebb.


Aki meg lúdtalpas, de nem ortopédiai eset, annak érdemesebb emelt rüsztös cipőben járnia, hogy ne fájjon a lába.


Hát ennyi.



Az meg szerintem sokkal nagyobb probléma hogy miként vegyük rá a gyereket a rendszeres tornára, ha lúdtalpas. /főleg ha átlagban napi másfél 2 órát látjuk csak./



ezt találtam

előző



de mit kell nézni a cipő belsejében, hogy néz ki az a a harántemelő?

2010. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A talpánál középen, ilyen domború rész, én ennyit tudok róla.


Itt is találtam egy vitát erről :)

[link]

2010. márc. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!