Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a másfél éves kislányomnak hogy ne szaladjon el az utcán ha elengedem a kezét?

Figyelt kérdés

Nagyon mozgékony szinte egész nap pörög. Nem bír megállni. Ha kimegyünk sétálni, egy darabig fogja a kezem, aztán húzza ki a kezét és menne.

Látok más gyerekeket akit ott állnak a szülök mellett. Hát ő nem tud megállni.

Van erre valami praktika? Vagy majd idővel megszokja?


2010. márc. 18. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard feltétlenül magad mellett tudni őt az utcán. Beszéld meg vele, hogy ott, ahol autók vannak a közelben, ott fogni kell anya kezét, vagy mellette kell lenni, lehetőleg a belső oldalon. azonban ott, ahol nincsenek autók, pl. a lakótelepeken, ott nyugodtan elengedheted nagyobb távolságra is. Mondani kell neki, hogy az autók veszélyesek, fellöknek, bántanak, ha nem figyelünk oda rájuk és fájni fog, ha elütnek. Nálunk ez bejött, a kislányom gyönyörűen közlekedik mellettem, ha meg olyan helyen vagyunk ahol lehet menni, ott elszalad, meg visszaszalad, de mindig látóhatáron belül marad.
2010. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi próbálkozom. :)

Az a baj hogy ő elszalad, d vissza nem nagyon. Megy a feje után és nem ijed meg, ha nem lát akkor sem.

Mintha elakarna szökni. :/

Az autókat tudja hogy figyelni kell ha átmegyünk az úton stb.

Viszont hiába szolok rá hogy álljon meg, ha tud akkor szalad minél messzebb, meg sem hall. Olyankor viszont annyira igyekszik hogy nem állna meg az autónál sem. Ezért féltem.

Nem nyugodt gyerek, csak néha bambul el egy időre a tévén. A játékok sem sokáig kötik le. Simán otthagy a játékokkal és jön megy a lakásban is. Pedig minden nap kimegyünk ha mást nem a kert be. Hogy tud egy csepp gyerek ennyit pörögni, el sem hiszem.

2010. márc. 18. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!