Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a dolgok amik olcsók...

Mik azok a dolgok amik olcsók és jók egy kisbabának?

Figyelt kérdés
A kérdést úgy értem, hogy ami jó és olcsó pl.pelenka, tápszer(ha szükség van rá), popsi törlő... Most várjuk a babát és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Nem állunk túl jól anyagilag, ezért gondoltam, hogy talán a peluson lehet fogni, meg a popsi törlőn. Sokan írjátok a drága tápszert, abból van olcsóbb is?Előre is köszi:-)
2010. márc. 18. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy dolgot tudok írni, ami olcsó és jó. A tesco-s popsitörlő jó árban van, és nekem be is vált. Jó a tesco-s pelus is, de szerintem nem sokkal olcsóbb, mint a többet, de azért olcsóbb.

Ha szükséhed lesz majd melltartóbetétre, akkor jó a Bruin márkájú (szintén tesco-ban lehet kapni), aminek szintén kedvező az ára, és a ruhán sem látszik át annyira. Mondjuk, ha nagyon sok tej szivárog, akkor sűrűn kell cserélni, mert neylonos a hátulja, és nem szellőzik rendesen.

2010. márc. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

MI a DM kuponokon spórolunk. A baba születésésvel beléphetsz a bababónusz programba, meg a törzsvásárlói programjuk is jó. Mi mindig így vásárolunk, kb. 2 havi mennyiséget egyszere, és végösszeg -15%-ot használunk, és máris megéri. Figyelni kell az akciókat és akkor jó pelushoz lehet olcsón hozzájutni. ( [link]

A tápszernél egyelen olcsóbb van, az anyatej :-), ha van tejed, nincs szükséged tápszerre :-), én is három lányt neveltem fel, úgy, hogy egy dobozzal sem vettem.

2010. márc. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Olyan nagyon ne tervezz, én is befaragtam vele. Úgy voltam vele, hogy majd veszünk mi is olcsó pelust, meg kevésbé drága tápszert. Gyakorlatilag a pelus ott bukott el, hogy az összes olcsóbb fajta pelusra nagyon durva allergiás reakciót produkált a kisfiam bőre, így a pampersnél kötöttünk ki. A tápszert pedig nem te választod, hanem a gyermekorvos írja fel. Mi Nestlé Bebát kaptunk, ez az egyik legdrágább.:-( Talán a Humana-ról hallottam, hogy kevésbé húzos az ára, meg a Milumilről.

A Milupa cég termékeit (így a Milumilt) az alábbiak miatt nem nagyon ajánlom:

2006 – Aptamil tápszer visszahívás fémdarabkák miatt

2005: Aptamil (Numico/Milupa) Enterobakter sakazakii-val fertőzött tápszer Brazíliában, a terméket 6 hónapra betiltották

2005 - Egy ohio-i vállalat visszahív egy tétel csecsemőtápszert, mivel néhány dobozban fekete műanyagdarabokat találtak.

2002-ben Belgiumban egy ötnapos újszülött meghalt, miután Enterobakter sakazakii-val fertőzött tápszert kapott.

1997 — Nagy Britannia: Kivonták a forgalomból a Milumil tápszereket, mivel a széria szalmonellával fertőződött.

1993 — USA: Kivonták a forgalomból a Nutramigen elnevezésű tápszert, mivel üvegszilánkokat találtak benne.

De a tápszert az elején - ha egyáltalán szüksége lesz - nem te választod, hanem a gyermekorvos írja fel a babábank megfelelőt.

2010. márc. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én most találtam egy tescos popsitörlőnél olcsóbbat.A neve: Mendix-277Ft.Én is a DM-ben vásárlok.Pontokat gyűjtök és kiváltottuk az újszülötteknek járó kuponfüzetet.Pelusból a tescosat használom kivéve éjszakára akkor DM-s pelust kap a lurkó.Gyógyszerek helyett először mindig homeopátiás szereket alkalmazok ezek is sokkal olcsóbbak mint a gyógyszer.A tápszeren nem tudsz spórolni.Én HA-s tápszert használok.Ez felírva 2000Ft/doboz.Olcsó még ha turkálóban veszed meg a gyerekruhákat.Nagyon jó dolgokat lehet kifogni.Pelenkánál tudsz spórolni ha te megveszed az anyagot és valakivel, vagy te beszeged.Én mindenből gyógyszertárit használok:fürdető,popsikrém...Nekem nem volt egyikkel sem gondom és ezeket is felírják receptre így még olcsóbb.Mindig figyelem az aktuális akciókat.

Nekem most ennyi jutott hirtelen eszembe.

2010. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket:-) Sokat segíttettetek:-)))))
2010. márc. 18. 08:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelmedbe ajánlom a pelusfutar.hu oldalt. Itt lehet kapni jó minőségű, de esztétikailag hibás pelusokat (pl. fejjel lefele van a minta, vagy elcsúszott a kép és nem középen található). Hozzánk vidékre nem szállítanak, viszont van egy bababolt ahova igen. Én itt szoktam venni a pelusokat, vannak kissebb kiszerelések (10 db-os) ki lehet próbálni, és utána venni nagyobb kiszerelésben, ha beválik. Kb. a liberóra hasonlít minőségileg.
2010. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kisebb
2010. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk szerencsére nagyon rugalmas tápszer terén. Én pont mostanában javasoltam neki, hogy ha nem látja akadályát, akkor áttérnénk a HA-ről sima Milumilre. És ő azt mindta, hogy mehet. De ha az első hónapokban is kell már tápszer, akkor mindenképpen a drága HA javasolt. Mi az első gyereknél még jobban is álltunk anyagilag és azt mondtuk, hogy a tápszeren nem spórolunk, így 6 hónapos koráig HA-t kapott De most a másodiknál úgy gondoltam, hogy másra is el tudjuk azt a pénzt költeni, szóval 3 hónapos korától Az 1000 ft-os Milumilt eszi, a 2500 ft-os helyett. Amúgy az első babámnál olyan 10 hónapos kora körül a Babylove tápszert is használtuk, ez a DM-es. De csak felváltva más "márkás" tápszerekkel. A DM-es cuccok tányleg jók és viszonylag olcsók. Mi szinte mindent onnan veszünk: Cumi, cumisüveg, popsitörlő, bébikaják, kiskanál, rágókák, később majd fogkefe, fogkrém. Pelust pedig pelenka diszkontból: vannak II. és III. osztályú pelusok, ami ugyanúgy használható, csak esetleg színhibás. Persze, ha bírja a baba bőre. Ja, és a gyógyszertári fürdetőkrém, és popsikenőcs a legolcsóbb és legjobb.
2010. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!