Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam? (etetési...

Hogyan csináljam? (etetési "probléma")

Figyelt kérdés
Kisfia 9 hós.Két hónapja elég rosszul (keveseket) evett,napi ötször.Doktornénink javaslatára áttértünk a napi négyszri evésre és látványosan javult a helyzet,mennyiségre és minőségre is(reggeli tápszer,ebéd főzike+gyümi,amennyit elfogad;uzsi tápszer;vacsi főzike vagy jóéjt tejpép).Csodálatos étkezési és napirendünk alakult ki,szinte percre pontos(amit sajnálnék,ha felborulna!!! :-)) Ugyanis mióta anap,ő is hamarabb kel,így minden előrébb csúszik! :-) Eddig 7-kor kelt és este 1/2 7-kor volt fürcsi és 7-kor vacsi(és alvás egész éjszaka :-)))).Most 6-kor kel...,így e szerint a napirend szerint este 6-kor vacs és utána alvás,de szerintem az túl korai fekvésnek tartom! Mit csináljak?Volt már valaki így? Tudom kevésnek tűnik a négyszeri evés,ne szidjatok meg érte,de nekünk nagyon bejött!Babóm is megeszi az adagját,szépen fejlődik,sosem "éhezik"!
2010. márc. 17. 09:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi:kisfiam!
2010. márc. 17. 09:27
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Én babám is 4X eszik(1éves).

Én elcsalnék 2X fél órát, az ebédet és az uzsit!

Vagy, az új felállás szerint 18 órakor főzi és pont elalvás elött megkínálnám a tápival is! Igaz, így már az 5. étkezés lenne, de hátha elfogadná a baba.

Az én babám is 6-kor kel, de csak 7-kor adom a tápit, addig játszik apával, reklámokat néz..és így eltelik 1 óra, talán Te is próbáld meg így, hátha bejön! Üdv.

2010. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, talán a hétvégi óraátállítás megoldja aproblémátokat, nálunk is ez a helyzet és én abban reménykedem, hogy majd a nappal mi is tovább alszunk majd :)
2010. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak ezen kattog az agyam!Ha visszatérnénk az ötszöri étkezésre,alkalmanként kevesebbet enne,így kitolódna az utolsó evés... De mikor mit és miből mennyit adjak?Sajna nem tudok sűrűn olyan finomságokkal szolgálni,mint például mindenféle babadesszertek,vagy a jóéjt tejpép...(tudjátok,a piszkos anyagiak :-))
2010. márc. 17. 09:48
 5/8 anonim ***** válasza:
ha nincs a kisfiaddal gond,átaludja az éjszakát,rendesen elalszik,nem kínlódik... én hagynám úgy,ahogy most van.
2010. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne térj vissza az 5-szöri étkezésre, nálunk is ebből volt a gond, mert az én lányom se akart enni, nem éhezett meg ilyen gyakran. Mióta 4 óránként etetem és napközben 4-szer eszik (+ 1 éjjeli szopi) azóta sokkal jobban eszik. Szerintem inkább próbálj meg minden étkezést kitolni kb fél órával és a nap végére csak kijön azonos időre az utolsó etetés.
2010. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de miért ragaszkodtok ennyire az órához? Egy fél óra vagy óra annyira rosszul esne a babának? Az én kisfiam 7 hós, és sokszor csúszunk fél óra, órát, attól függően, hogy épp mit csinálunk, hol vagyunk. Nem hal éhen ettől még, és nem toporog az órát kocogtatva, hogy hahó anya, idő van.:) Én a helyedbe a két utolsó kaja között megkínálnám gyümölccsel, bele esetleg kis keksz, vagy gabona, és így kicsit kitolnám az esti lefekvést. 6 órakor szegényt aludni vinni kicsit korai. Pláne, hogy jön a nyár, és azért otthon ültök, mert 6kor fellövik a pizsamát? Még ilyet nem hallottam...de te tudod.
2010. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!Kedves utolsó:Pont az a problémám,hogy szerintem is korai a 6 órás fekvés...

Egyébként nem nézem veszettül az órát,igazodom a babóm pocakjához,mi is szoktunk csúszkálni fél órákat(Nem tömöm meg,csak mert IDŐ VAN!)

De egy kialakított rendszer jót tesz babának,mamának!

2010. márc. 22. 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!