Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kitágítom a gyomrát? Vagy...

Kitágítom a gyomrát? Vagy csak ő ilyen sokat eszik?

Figyelt kérdés

7 hós lányom reggel 8kor megiszik 200ml tápszert,10-fél 11 körül megeszik egy egész üveg gyümit(190ml)3 mérőkanál keksszel(összedarálom dobozba,és mérőkanállal teszek az ételbe)13,30kor egy egész üveg húsos főzeléket,15,30kor 200ml tápszer,18,00kor pedig 150ml vízből tejpépet.Éjjel egyszer kel,150ml tápszert adok.

8 kilós.

Egyik nap a reggeli és a tízórai közt megevett egy egész üveg sima gyümit,és utána rendesen evett.


Azt mondja ismerősöm,hogy kitágítom a gyomrát,de mit tegyek,ha ezekkel nem bírja ki a 3 órát?Ha éhes megetetem nem?Kevesebbet adjak?Normális ez így?Soha nem volt hasfájós.


2010. márc. 16. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom reggel 200 ml tápszert eszik és 3 óránként eszik vagy bébiételt vagy gyümit vagy tejpépet.Szinte ugyanígy mint a Te babád.Mondjuk az én lányom 9,2 kg.Nekem is azt mondják túl etetem stb.De soha nincs rosszul nem bukik stb.És ha nem éhes nem eszik szóval nem erőltetem.Szerintem annyit adj és annyiszor amikor éhes.Tudják ők mennyi kell nekik.Nálunk is van mikor 2,5 órát bír ki van amikor 4-et is.
2010. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,ő se hány,vagy ilyesmi,és van mikor a kekszes gyümi után 4 órát is kibír.(ritkán,de van)
2010. márc. 16. 21:03
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem baj..tudja Ő mennyi kell neki. Ha meg ez vigasztal az én babám 4,5hónapos és 7kg:D:D kis gombocom..de hosszu baba szóval nem látszik rajta
2010. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Olyan nincs,hogy kitágítod a gyomrát.Inkább az a baj,hogy nem kap darabos ételt,amit már kellene neki enni,és nem lakik jól.A tápszer már nem elég laktató neki,és a püré sem.

Délben adj neki abból,amit ti esztek,vagy főzz neki főzeléket berántva és hússal.

Este pedig ne 6-kor vacsizzon,hanem később,és laktatóbb kaját.Kiflit,kenyeret virslivel,joghurttalstb.Akkor nem fog éjjel is enni.

3 gyerekes anyuka.

2010. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsónak is!Igazad lehet,és logikus is,hogy a darabossal tovább bírná,csak az a baj,a múltkor is kapott darabos főzeléket,a répát,krumplit,stb.szépen elrágta a 2 fogával,viszont a húst egy bazi nagy gombócba gyűjtötte össze.Ki kellett vegyem a szájából,mert nem nyelte le.
2010. márc. 16. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Én írtam az első választ.Én is erre gondoltam, hogy esetleg ehetne a lányom valami mást is ( pl.amit mi eszünk persze nem bármit, én is kenyérre gondoltam kis margarinal stb.), de a védőnő szerint nem ehet még ezeken kívül semmit, csak a korának megfelelőt.Mert ugye amit a mi korunkban lehetett azt már tutira nem lehet a mai világban.Sok mindenben persze igaz ez, mert ugye sok minden már nem a régi.De azért nagyon nagy túlzásokba esnek ezen a téren.Valamiért régen nem is volt ennyi allergiás gyerek.Vagy nem vették észre.Vagy nem tudom.Persze valaki a másik irányba esik túlzásba.
2010. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát igen,nehéz...

Mondjuk én inkább óvatos vagyok vele,mert ekcémás,meg sajnos hajlamos a kiütésekre gyógyszertől,gyümölcstől...

De lehet kapni +6-os főzelékeket,ami rendesen darabos,féltem is,hogy mi lesz,szépen elcsócsálgatta,csak épp a hússal nem bírt megküzdeni,csak gyűjtögette.

2010. márc. 16. 21:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok!Igen én is óvatos vagyok, mert a nagylányom ekcémás, és ő már valószínű nem is növi ki.Nála is mindent betartottam ráadásul ő HA-s tápszert is kapott, a családban se tudok ekcémást, allergiást, és mégis az lett sajnos.Hát a darabost az én picim is néha kiköpi, de azért nagyrészt bébiételben megtudja enni.
2010. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A húst akkor nem eszik meg,ha fujtós,száraz pl. a csirkemell.A combot szívesebben megeszik.

És az sem igaz,hogy a régi módszer nem jó. A mai babák gyomra sem más,mint a régieké.Erre legjobb példa sok ismerősöm,akik nem tápszerrel etetik a babájukat.7-8 hónaposan már azt eszik,amit a család többi tagja.Egyik sem allergiás,jól fejlett,erős gyerekek.A szomszéd kicsi 8 hónapos,8 foga van és már a bútorokba kapaszkodva megy,egyedül megáll a szoba közepén.

De mindenki maga döntse el,hogy hisz a legújabb irányzatnak,vagy sem.

2010. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hónapos, kb 8700 g és így eszik:

- reggel tápszer kb 250-280 ml

- tízórai gyümi 250 g

- ebéd főzelék, közel 300 g !!

- uzsonna főzelék vagy tejpép néha gyümivel 250 g

- vacsi tápszer 250-280 ml


Oda voltam, hogy mennyit eszik a gyerek, mi lesz így. Na

ehhez képest az utolsó mérésen kiderült, hogy 50 nap alatt 300 g-ot hízott!!! és egyáltalán nem kövér. Egész nap mozog, lemozogja. Szóval szerintem nyugodtan adjál neki annyit amennyit kér.

2010. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!