Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Brokkolit adhatok a kisbabámnak?

Brokkolit adhatok a kisbabámnak?

Figyelt kérdés
Van natúr brokkolim itthon, üveges. 5hÓNAPOS A BABÁM, ADHATOK NEKI? Ha igen, hogy? főzzek hozzá krumplit? És ez nem hasfogó?
2010. márc. 16. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
5 hónaposnak?? Komolyan kérdezed? Evett már egyáltalán szilárdat? A hozzátáplálás alapjait mindenképpen meg kellene kérdezned a védőnődtől vagy az orvostól!
2010. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most találtam, hogy tápszeres babáknak 6 hónapos kórtol egyébként 7. Ha a védőnőnk normális lenne, kérdezném. Már almát eszik és répa krumplit is. Tápszeres baba, ezért kezdtük korábban a hozzátáplálást.

És igen, komolyan kérdeztem.

2010. márc. 16. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem most kezdted a hozzátáplálást akkor összefőzve krumplival+sárgarépával és max. 2 bogyó- előszörre. Ha most ez lenne az első kajcsija, akkor ne, mert a brokkoli hasonló a káposztafélékhez és puffadást, görcsöket okoz!
2010. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyébként a hozzátáplálás lényege a "keveset először" elv. Ha szeretnéd megismertetni pl. a brokkolival , akkor kezdetben pici mennyiség egy más jellegű kajcsihoz (pl. krumpli) , és ahogy nő a baba úgy lehet neki egyre többet és többet adni belőle. Ha jó evő, meg miért ne? Az enyém szinte mindent megeszik, 5 hósan már a sütőtököt is falta.Adtam neki, mert nem okozott bajt.
2010. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát a sütőtök és a brokkoli nem egészen ugyanaz. És bocs, de nagyon meglepődtem a kérdéseden, nem akartam bántó lenni! (1-es)Szóval inkább olyasmit adj neki, amit könnyen megemészt,pl tökfélék, cékla, esetleg passzírozott borsó( héja nélkül).A céklában rengeteg a vas, az én kisfiam nagyon szereti.
2010. márc. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2010. márc. 16. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:
A brokkolit nekünk a védőnőnk 6 hónapos kortól ajánlotta, adtam is neki egy kis krumplival és szerette a lányom. Semmi gond nem volt belőle mert nem puffaszt.
2010. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!