Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás ügyében adnátok...

Hozzátáplálás ügyében adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

7 hós babámnak adnék cukkinit, brokkolit, fehérrépát.


1. Fehérrépát adhatom kóstóltatás nélkül a már megszokott sárgarépa-krumpli főzelékhez?


2. Brokkolit krumplival keverve adhatom? Ha megcsinálok belőle kb 200 gr-ot , akkor két napig eláll a hűtőben?


3. A cukkinit alufóliában sütve készíteném. Ezt is először krumplival keverve adjam? A cukkinihez még mi passzol a krumplis-csirkemelles változaton kívül?


Köszönöm előre is a segítséget!


2010. márc. 14. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Bármit adhatsz neki.Nem igazán értem a mostani divatot, hogy minden allergizál. Egy 7 hónapos gyerek már nyugodtan kaphat falatkákat a szülei kajájából, vajaskenyeret, párizsit, sajtot,tésztát.Eldönti ám magától,hogy mit nem akar,és azt nem kell erőltetni.

Régebben 2 hónapos korban adták almához a háztartási kekszet,hogy minél előbb kialakuljon a lisztbontó enzime. Manapság erkölcstelenség.Nézd meg mennyi a lisztérzékeny!! Valahogy nem jó a mai divat,meg csak a tejbepapik 2 éves korig.

2010. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A bármi enyhe túlzás azért de tényleg nem kel ennyire félteni a babácskát.Ami nem kell azt nem fogja elfogadni úgysem.
2010. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Párizsi a lehető legegészségtelenebb a felvágottak között!! Előállítása kb.fél óra,az összes nyesedéket,csontot porcot pépesítik,főzik,ízesítik,és töltik. Én kerülöm,már csak azért is mert a férjem egy húsipar vezetője,és egyszer saját szememmel láttam...sajtos párizsiról semmiért le nem mondtam volna....az volt a kedvencem....addig a percig amig végig nem mentem a gyártósoron. :(
2010. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

KEDVES ELSŐ!!

Annyira jó, h ilyet írtál!!

Én is ezt vallom, én 2 hósan már kóstoltattam a babám, és lááám, nincs semmi baja, max annyi h imád enni.:D

Mindent megeszik, sosem nyávog, kiegyensúlyozott gyerek.

Annyian lehurrognak, h az hihetetlen, közben meg nyávognak, m nem alszik a gyerek fél évesen sem rendesen..nem is eszik.

És a liszt-és tejérzékenységi hozzászólásod is igaz, minél előbb szoktatod rá ezekre, annál kisebb esélye lesz később- ezek kialakulásának.

Köszi még egyszer.

Mindenkit bátorítok, h minél előbb, és persze a szopi se maradjon el! :D

2010. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

VAn itt olyan anyuka, aki érdemben tudna válaszolni a kérdésemre??:)


És nem a párizsi hátrányait firtatni:)))

2010. márc. 16. 14:49
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a fehérrépát és a cukkinit bevezetheted, bár a cukkini ilyenkor melegházi.Jobb, ha mirelitet veszel ilyenkor (pl tököt, borsót). A brokkoli még ráér nyárig:) Ja és a borsót el ne felejtsd átpasszírozni, úgy keverd a krumplihoz! Ajánlom a céklát,még lehet kapni. Én úgy szoktam, hogy 2-3 fejet felkockázok,megfőzöm (jó sokáig fő...), aztán kis üvegekben adagonként lefagyasztom. Tele van vassal, nagyon egészséges! Ja és 2 napig nyugadtan tárolhatsz ilyesmit a hűtőben!
2010. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
15.04 Köszönöm a válaszodat!!
2010. márc. 16. 15:05
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

1. Először kevéske fehérrépát rakj a főzelékbe, így olyan mintha kóstoltatnál, mégsem kell 2 külön kaját csinálni.


2. A Brokkoli krumplival nagyon jó, de én csak a főzés napján + másnap tárolnám a hűtőben.

Én a brokkolit rózsáira szedem, megmosom és így nyersen teszem el a fagyasztóba. Amikor meg kell, csak előveszek egy adagot.

2010. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 16. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

1. a fehér répát nekünk 9 hónaposan mondta a védőnő, heti 1x 1 karika a főzelékbe (én a sütőtökhöz szoktam tenni, de nekem a s.répát csak most, 11 hósan mondta a védőnő)


2. Brokkoli a főzés napján + másnap eláll a hűtőben, de utána már ne adj. Én is nyersen szoktam lefagyasztani a brokkolit, és a főzéskor veszem elő.


3. A cukkinit is krumplival adjad. 9 hónapos korában tettem bele kaprot, 10 hónaposan bővítettem egy kanál Activiával. Én főzni szoktam, de sütve is biztos finom.


Úgy döntöttem, hogy ahány könyv, annyi féle hozzáállás, így én a védőnőre hallgatok, és akkor nem fogok bedilizni (talán). Még nem kapott rántásos, habarásos dolgot. Persze néha elcsen 1-1 falatot a mi kajánkból, de az nem árt. :-) Most, 11 hónaposan kap már a húslevesből zöldséget, meg ma adtam neki egy kis levét is, meg pici tésztát.

2010. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!