Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 6 hónapos kontrollon mit...

Most 6 hónapos kontrollon mit mondjak?

Figyelt kérdés

A könyvecskénkben van ilyen kérdés: élvezettel gagyog.Az én babám gagyog, de nem egyfolytában vannak csendes időszakai is.Mire irányul ez a kérdés? Mit vizsgálnak vele?

Eh, ah,hömm, ma megy már neki.Nagyokat síkogat.Kifelezi hanggal a nem tetszését.Tudjátok hanglejtéssel.


2010. márc. 9. 06:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon ostoba kérdés.Minden baba gagyog már sokkal hamarabb is.Azt hogyan lehetne megállapítani,hogy élvezettel gagyog-e? Ha jókedve van,akkor sikongat minden baba,ha rossz a kedve,akkor meg sír. Legalábbis nekem ez a tapsztalatom. Kisebb babáknál lehetne fontos,hogy egyáltalán ad-e ki hangot? Ha nem,akkor esetleg néma lesz a pici.

Mondd azt,amit leírtál.Ez csak egy rubrika,amibe írni kell valamit.Vizsgálni semmit nem lehet vele.

2010. márc. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Beszédre hangadással válaszol?-na ez mit takar?-párbeszéd?

azért ez is korai.Nem?

2010. márc. 9. 07:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőnek az a feladata, hogy ezekre a kérdésekre választ adjon. Nálunk például fél-1 órát játszik mindig a lánnyal a státuszvizsgálatkor és közben kérdezgett tőlem is. Nem a konkrét kérdéseket teszi fel, hanem beszélgetünk a kislány fejlődéséről. Ez alapján tölti ki ő a kérdőívet. Most a kislány 3 éves, a pici fiam fél éves. Soha semmi gond nem volt.
2010. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia utolsó! az én védőnőm kezében még soha nem volt a babám.A státusz vizsgálatokon engem csak kérdezget és már tölti is ki a papírosát.Soha nem tölt ezzel 5 percnél több időt.Ezért kérdezem, hogy legalább én tudjam babám hol tart,mit kell pontosan tudnia.Itt már többször olvastam, nem minden védőnő olyan alapos mint a tiéd.Szerencséd van.Plusz van már egy babád,így gyakorlott anyuka vagy.De én..... : )
2010. márc. 9. 08:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, minden babának vannak csendes időszakai, egyik se gagyarászik állandóan :)) z, hogy élvezettel gyagogy-e, valami olyat takar, hogy szívesen gagyog, jókedvében csinálja-e. Azt vizsgálják vele, hogy az átlagos szinten halad-e a beszédfejlődése a babáknak. A hangadásra, beszédre válaszol-e.. na, ha szólsz hozzá, meghallja a hangodat, gondolom úgy 2-3 hónaposan elkezdett kapálózni, ha beszéltél hozzá, ő is igazgatta a kis száját. Most, 6 hónaposan már egy baba bizony "válaszol", ha beszélnek hozzá.. Úgy, hogy ha ő gagyarászik és te utánozod vagy beszélsz hozzá, próbál hasonlóan "válaszolni", vagy akármilyen hangot kiadni. Amit írtál, hogy sikongat, a hanglejtése más, ha örül és más, ha nem tetszik neki valami, ez mind-mind benne van ebben a kérdésben :) Szóval ne izgulj, a babád szépen fejlődik, csak a kérdések vannak hülyén feltéve :)) 4 gyerekes anyuka
2010. márc. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!A babám még csak most töltötte az 5. hónapot.Még van egy kis ideje.Így már azért érthető.Köszi!
2010. márc. 9. 08:45
 7/8 A kérdező kommentje:
azért kíváncsi lenék még más véleményekre is...: )
2010. márc. 11. 05:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy baba ritkán gagyog bánatában :-)Ahogy írták is, akkor inkább sír.

Nyugodtam pipáld ki ezt a kérdést.

Az én védőnőm még jobban leegyszerűsítette ezt a dolgot, odaadta az összes ilyen státuszlapot a megszületés után, és nekem kell kitölteni mindent rajta, ő csak beszedi...

2010. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!