Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kisfiam arca, fejecské...

5 hetes kisfiam arca, fejecskéje és a testén is egy egy helyen pattanások vannak. Mitől lehet ez? Mivel lehet elműlasztani? 3 hete tart, hogy ilyen az arca, ugye nem marad meg a helye?

Figyelt kérdés
2008. szept. 5. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen természetes dolog,elmúlik magától.Ne piszkáld őket.Az anyai hormonok még a vérében vannak,és azok ürülnek ki.

Az én lányomon is volt ilyen.Nem emlékszem,h pontosan mikor múlt l,de most 3 hónapos és már nincs rajta egy sem.

2008. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az úgynevezett tejkiütés, ahogy az előttem szóló is írta, a női hormonok ürülnek ilyen módon a szervezetéből. Amit tehetsz, hogy anyatejjel kenegeted, tényleg használ. A helye nem fog megmaradni, egy darabig ilyen kiskamasz kinézetű lesz a baba:)
2008. szept. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, mindenki igazat mond :-)

El fognak múlni, elég ijesztő, nekünk még a fülcimpáján is volt és a kis vállain is, aztán elmúlnak és megint előjönnek, de nem olyan csúnyán! Én egy kis Sudocremmel is kentem, csak vigyázni kell, mert nagyon szárít, utána bepanteneztem vékonyan és egészen szépek vagyunk most már!

2008. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. a 6. hétre jön meg a BCG oltás "eredménye", addigra alakulnak ki ezek a "pattanások". Én is teljesen kétségbe estem hogy mik ezek, egyre több lett, beborította a fejét, az arcát a nyakát, ment lejjebb a vállára is. Nekem azt mondták, ez az oltás hatása, ugyanis ettől a picik allergiásak lesznek az anyatejre! Tehát tényleg "tejkiütés", csak nem valami kellemes... És elmúlik, csak nem olyan gyorsan. Én semmit sem kentem rá, úgysem használ, amikor túl nagyok voltak, kinyomogattam őket az arcán(helytelenül, de pattanás-mániás vagyok). Nem marad nyomuk! (szerencsére)
2008. szept. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!