Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent, ha a baba nem...

Mit jelent, ha a baba nem duplázza meg a súlyát fél éves korára?

Figyelt kérdés
3800g született ismerősöm babája,most 6 és fél hósan nincs 7 kiló.Anyatejes,4-5 hós korától hozzátáplálja,bár még most sem ad neki egész üveg bébiételt.Azt mondja,ő nem tágítja ki a gyomrát,mert szerinte a gyerek annyit eszik,amennyit adunk neki.Van hogy sír a kajáért a baba,akkor szopizhat még,de nem kap többet.
2010. márc. 3. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sír érte és nem ad neki???

Huhh.... Itt gond van. Biztos csinos babát, gyermeket, felnőttet akar az anyuka csinálni belőle. De ezzel ráér még. Had egyen már ha éhes. Az én fiam annyit eszik amennyit kér. És megáll, ha elég neki. Tudja hol van az elég...

2010. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy egy baba nem dupláz, mondjuk azzal nem értek egyet, hogy annyit eszik, amennyit adunk neki, mert pl. az én fiam kitolja a falatot, ha elég volt. Sosem hagyom éhezni, de még ő sem mindig eszik meg egy üveg főzeléket. Igaz, ő 6 hónaposan volt 7200g. Hát, nem tudom, én biztosan nem hagynám sírni a kajáért! Szegényke:(
2010. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagy súllyal született babák nem mindig dupláznak féléves korukra. Az én lányom 3900 g volt, 6 hónaposan volt 7 kiló, ami teljesen jó a védőnő szerint. Egyébként nagyon jól eszik rendben van, csak nem hízik olyan gyorsan, ami szeintem jobb is.
2010. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 3670grammal született és ő sem duplázott 6 hós korára. Sőt most 9 hós és még "csak" 7600gramm körül van. Ő is anyatejes, napközben 1 üveg husis bébiételt eszik, meg egy fél üveg gyümölcsöt. :S Védőnő szerint nem gond, hogy nem duplázott.
2010. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az tulajdonképpen nem baj, ha nem duplázta meg a súlyát a baba, és olyan sok nem is hiányzik róla..de az már nem helyes, hogy éhes de nem ad neki enni.És persze az hülyeség, hogy annyit eszik amennyit adunk neki..és ki mondja meg mennyi az elég? mérlegeli minden nap aztán ha sokat hízik akkor fogyókúra? Persze vannak haspók babák és vannak a rosszevő, válogatósok, de még a haspókot is jól lehet lakatni úgy, hogy mennyiségi és minőségi legyen a kaja, de mondjuk kalóriában visszafogottabb legyen. Bár ha egészségesen étkezik a gyerek akkor nem sok jelentősége van a babakori súlynak én úgy gondolom. Bolond az az anya aki koplaltatja a gyerekét csak azért, hogy ne hízzon. Mondjuk ha szopni szophat kedvére akkor egy darabig nem lesz vele gond.
2010. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Uhh, akkor az én gyerkőm óriásbébi. Kisfiam 3900g-al született, és most 8200g, vasárnap volt 5 hónapos. Pedig csak szopizik (napi5-6x), és egyáltalán nem kövér, viszont 70cm körül van. Úgyhogy tényleg jó nagy eltérések vannak a kicsiknél, nemigen lehet táblázatba foglalni őket.
2010. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!