Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez ekcéma lenne? A kezemen, a...

Ez ekcéma lenne? A kezemen, a körömágy mellett apró pici, mintha hólyagocskák lennének, ami picit piros és viszket. Ez ekcéma?

Figyelt kérdés
Forduljak orvoshoz? Esetleg otthon mivel lehetne kenegetni? Még soha nem volt, s nem is tudom mi válthatta ki. Babámra mennyire veszélyes? Hogyan védjem meg?
2010. márc. 1. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ekcémám nekem teljesen más.Száraz,nagy foltok,vörösek.Igaz,hogy viszket,de nem hólyagos.Én a helyedben elmennék bőrgyógyászhoz,biztos ami biztos.Nem hinném,hogy fertőző,de sose lehet tudni.
2010. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ekcémám, hasonlóan kezdődött, csak nem a körmöm mellett, hanem a kézfejemen. Halicar kenőcs jó rá, lehet venni recept nélkül. És egy jó tanács: ne vakard. Nem fertőző, nem terjed át a babára, lehet valamire érzékeny a bőröd (mosópor, mosogatószer). Nekem mindentől képes előjönni, még a tusfürdőtől is. Ha nem múlik mutasd meg bőrgyógyásznak. Remélem tudtam segíteni.
2010. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen a kézfejem.Én úgy veszem észre,hogy a sok forróvizes,mosogatószeres mosogatástól jön ki.Máskor is volt már ilyen akkor elmúlt magától.Most egy hete jött elő megint,neogranormonnal kenem esténként az jó rá,de azért meg kéne mutatni bőrgyógyásznak:(
2010. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt a kézfejemen. Nekem a tűzhelytisztításra használt hideg zsíroldótól jött elő.Neogranormonnal kentem és elmúlt.
2010. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nyáron szokott ilyen lenni melegben. Pici hólyagok, és iszonyúan viszket. Én ki szoktam "pukkasztani", akkor víz szerű folyadék jön ki belőle, és még jobban viszket, utána pár perccel megint hólyag lesz belőle. Sudocrem, Neogranormon, mosogatás gumikesztyűben, és nagyon meleg vízzel ne érintkezzen a kezed! Viszont, hogy ez ekcéma-e vagy sem, nem tudom, én még nem mentem ezzel orvoshoz, pedig már évek óta előjön időszakonként.
2010. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamire allergiás vagy. Nekem fém-allergiám van, pont ilyen szokott lenni a bőröm, ha aranyon kívül bármilyen fém huzamosabb ideig a bőrömhöz ér. Anyunak a mosogatószertől jöttek elő ilyen pöttyök... A babára nem veszélyes, de mutasd meg bőrgyógyásznak, ő adjon olyan krémet, amit használhatsz, ha esetleg szoptatsz.
2010. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek,nagyon hasznos volt!Pont pénteken takarítottam,a gyerkőc miatt fertőtlenítőszerrel,s nem vettem kesztyűt-akkor ez is lehetett a kiváltó oka...sajnos!Ha nem múlik megmutatom dokinak!

Köszönöm,még egyszer!

2010. márc. 1. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!