Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes a barátnőm kicsije,...

4 hetes a barátnőm kicsije, szopizik gyönyörűen, de van egy rendezvény ahol meg akarnak jelenni a férjével. Tápszerezze aznap?

Figyelt kérdés
Én gondolok, amit gondolok, mind1. Nem tud fejni mert nincs annyi felesleg, hogy egész napra elég legyen. Tanácsot szeretnék, hogy el tudjam mondani neki, hátha tudunk segíteni a PICIN.
2010. febr. 26. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akár szerintem nem akadály. Velem is előfordult. Nem lett semmi baj belőle.
2010. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan. Egy nap miatt nem fogja a pici eldobni a cicizést.

(B)

2010. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Kérdés: el fogja-e fogadni a pici a tápszert, hisz egészen más az íze? A másik: Hogyan fogja lefejni az egész nap termelődött tejet? Néhány óra alatt annyira megtelik a melle, hogy úgy fogja érezni, menten szétdurran... Ha egész nap nem üríti ki a melleit, neki se lesz kényelmes, emellett másnap akár kevesebb is termelődhet... Szóval nem olyan egyszerű a dolog :( Nem kértél véleményt, de én mégis leírom: nem létezik olyan rendezvény a világon, amiért ott hagynám a 4 hetes, anyatejes babámat másra egész napra...
2010. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én se hagynám ott ha nem lenne muszáj és tudom, hogy ez nem az....

Szóval etesse meg előtte is tápszerrel, hogy elfogadja e a baba?

2010. febr. 26. 10:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fog neki gondot okozni, viszont mell telítődés valós probléma lesz! Ha nem fej, akkor nagyon kényelmetlenül fogja magát érezni!

Próbáljon meg minden etetés után fejni, és hajnalban is (akkor termelődik a legtöbb tej) még ha csak egy-két étkezést sikerül kiváltani az is jó. És ha mindenáron menni akarnak, akkor nem ártana megpróbálni a cumisüveget, mert lehet a kicsi el sem fogadja. (az én fiam nem volt hajlandó abból enni, amikor vizsgáztam, apa etette kiskanállal)

HA nem sikerül fejni, akkor egy napi tápszer nemigen árt.

ҝ

2010. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én nem hagynám otthon a négy hetes, csak szopizó babámat egy rendezvény miatt. kibirom h nem megyek el. de ez az én véleményem , mellette mindenki ugy csinálja ahogy akarja.
2010. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Na, akkor a kérdésre válaszoljunk.

Igen, előtte egy kis menniységű tápszerrel próbálja ki, hogy eszik-e belőle. Remélhetőleg nem lesz ezzel gond. A próba után szoptassa meg, mint máskor. Aznap pedig a gyereknek tápszer, anyuka pedig vigyen magával mellszívót, fejje le a tejet pár óránként (legjob lenne akkro mindig, mikor otthon is épp szoptatna, ha otthon lenne). Javaslom, ha megoldható, hogy a lefejt tejet tegye hűtőbe ott (anyatejgyűjtő zacskót lehet kapni, az steril. Ha megoldható, akkor vigye a rendezvény végén haza a hűtőből és tegye be a fagyasztóba adagonként, így legközelebb lesz a gyereknek szükség esetére anyatej.

2010. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Milyen rendezvény? Mert ha "olyan" akkor vinném a Picim. Egy ekkora baba még csak eszik, alszik (kislányom 8 hetes és az ő programja is ez). Nekünk volt már egy-két nagyon pörgős napunk és mivel ő is anyatejes, hát vittem magammal. Babakocsiban nagyon jól elvolt, ha megéhezett, félrevonultam egy csöndes helyre, evett, böfi, majd vissza a kocsiba. nem viselte meg a jövés-menés, szerintem neki nagyobb baj lett volna ha egy egész napot nélkülem, ráadásul tápszerrel kellett volna átvészelnie. (nem beszélve rólam és a mellemből folyó tejről.....) És volt olyan program, amit lemondtam, mert azért még pici, nem mindig akarom magammal vinni. Így itthon maradok. Most Ő a legfontosabb!!!!!!

Persze, ez csak az én véleményem. A barátnőd tudja...

2010. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs az a rendezvény amiért 4 hetes babámnak tápot adnék, ha egyébként van tejem.

Lehet,hogy én meg a másik véglet vagyok, de én még a 4 hónapos lányomat se tápszerezem ha nem muszáj, mert van tej és szopik rendesen.

Szerintem az első pár hónapban igenis a gyerek a legfontosabb, és ebbe az etetése is beletartozik.

Nem igaz,hogy 2-3 hónapot nem ér rá még rendezvényekre járni, ott lesz rá az egész élete.:/ Pláne ahogy írod,hogy nem is olyan nagy jelentőségű dolog..

de mindegy ő tudja..

Lehet lepontozni.

2010. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kíváncsi leszek mi lesz a vége,kibírja e hogy nem megy haza.

Minden esetre köszönöm a válaszokat, ez az ötlet tetszik, hogy próbálkozzon egy pici tápszerrel. Jó babázást mindenkinek!

2010. febr. 26. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!