Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinálni a szivacsos...

Mit lehet csinálni a szivacsos babamatraccal, ha penészes?

Figyelt kérdés
Lehet mosni vagy ki kel hogy dobjam?
2010. febr. 26. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet mosni, napon jó alaposan kiszárítani, de.....

Szerintem a penészgomba nagyon egészségtelen, és ahol egyszer felüti a fejét, nehéz elűzni. Én a helyedben vennék kókuszmatracot!

11 hós anyukája

2010. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek pont a kókuszmatrac lett penészes, tisztítani sem tudta, ki kellett dobni.

A szivacsmatracot kimoshatod. A penészt előtte távolítsd el, hipós szerrel törölgesd át ott ahol penészes volt. Azután mosd ki. A mosószerhez tegyél ecetet, és az öblítő helyére is ecetet (fertőtlenít) Jobb, ha folyékony mosószert használsz hozzá, mintha mosóporral mosnád.

A legjobb lenne, ha napon tudnád szárítani, ami sajnos most nem kivitelezhető (legalábbis nállunk hatalmas köd van) Ha teheted, szabad levegőre tedd ki száradni a mosás után, és csak valamennyi száradás után vidd be tovább száradni (pl. reggel kimosod, kintre kiteregeted, és kora délután beviszed. De ha száraz idő van, este is elég bevinni)

2010. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2010. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!! :) Nálunk nem az ablakok miatt van, mert régi "jól szellőző" :) ablakok vannak, magyarán rosszul zárnak :) Gyerkőc folyton összenyálazza, kiönti a vizét és hasonlók. Az egyik rész alatt van védő, meg pelusok de most néztem hogy sajnos nem teljes a védelem :(
2010. febr. 26. 08:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!