Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kis poharas joghurtot,...

Egy kis poharas joghurtot, tejfölt, kefirt megehet a baba egyben? Csak a babajoghurt jó, vagy a natur is megfelel?

Figyelt kérdés
2008. aug. 30. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad,hogy mekkora baba!

Ha eléri azt a kort amikor már ehet tejterméket, akkor gondolom megeheti amiket felsoroltál...

A babajoghurtban talán nem olyan cukor van, mint a simában, vagy nincs is benne, de aki a danonino-t kitalálta az pl egy barom..persze joghurt meg tejtermék, de abban nagyon sok rossz cukor van..ennél már csak az a joghurt jobb, aminek cukorgolyók vannak a tetejére csomagolva, mert ugye akkor most egészséges vagy nem???

Na mindegy a véga csak vélemény, de tejalapú dolgokat adhatsz ha babajoghurtot is..ebből a szempontból mindegy milyen joghurt.

2008. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, nem írtad mekkora a baba.

Amúgy jobb a babajoghurttal kezdeni, aztán próbálgatni a többit, ha nincs gond jöhetnek azok. Persze ha már ehet tejterméket és nem volt semmi gond vele.

Nekem mindig azt mondta a védőnő, hogy az a legjobb ha natúr joghurtot veszek és teszek bele én gyümölcsöt, mert a bolti ízesítettben vannak olyan anyagok is amik a piciknek még nem jók. Persze egy kettőtől nem lesz baja, de jobb a natúr. Meg a babák kedvelik az eredeti ízeket, nem kell nekik cukorral ízesíteni.

Szerintem a tejfolt is kefírt is eheti a baba, ha a natúr joghurt gyümivel-től nem volt baja. De azt is próbálgasd.

Ja és a sima túróba is tegyél gyümit neki te és ez legyen a krémtúró, ez is sokkal egészségesebb, mint a bolti krémtúró. Persze itt ha egy kettő boltit eszik nem lesz baja, de jobb az otthon készített, egészségesebb.

2008. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő , hogy felesleges babajoghurtot venni, mert ugyan az, mint a felnőtteké, csak drágábban. Ezt az egyet elhiszem neki, mert ő olyan modern, vagy mi a fene, és általában túlzottan is óvatos, de ha erre még ő is azt mondja, hogy felesleges, akkor valószínűleg tényleg az. Ehet egy egész pohárnyit, ízesítheted a natúr jogjurtot turmixolt gyümölccsel, de vehetsz neki gyümölcs joghurtot is.
2008. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi

9hónapos a fiam

2008. aug. 31. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!