Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél mi volt a legdurvább...

Kinél mi volt a legdurvább eset (ek) "nem evés" terén?

Figyelt kérdés
1 éves kislányom 2 napja alig eszik. Beteg is (náthás és csúnyán köhög), fog is jön, és az elmúlt két napban még a felét sem eszi meg annak, amit eddig 1 nap alatt evett. Volt már ilyen korábban is, mikor fogak jöttek, de nem ennyire drasztikusan csökkent a napi kajamennyisége. Hálás lennék, ha páran leírnátok nekem, hogy kinél mi volt a legdurvább szitu ilyen téren (mármint, hogy mit evett a gyermeketek egész nap ilyen "nemevős" időszakban), hogy el tudjam dönteni, kezdjek-e nagyon aggódni, vagy nem. Természetesen orvos látta, mivel beteg, bár láza nincs és nem is volt, de semmi komoly baja nincs, gyulladt kicsit a torka, plusz a nátha és a köhögés.
2010. febr. 23. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Szegényke:-( Jobbulást! Nálunk az unokahúgom csinálta ezt, nem evett semmit. A teájába tettünk cukrot, sót, így azt pótoltuk valamilyen szinten, utána egyszer csak elkezdett enni mint a gép(főleg húslevest)ma már kutya baja
2010. febr. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szomszédom kisfia (14 hós) is beteg volt nemrég, na meg persze fogzik is. Nem tudott az anyuka semmit belekönyörögni a szájába napokon keresztül, csak 1-2 falatot, aztán már rázta is a fejét a kicsi. Hála Istennek reggel 6-kor, amikor először ébredt, és este, fürdés után elfogadta a tápszert, így azért teljesen éhen nem maradt. Szerintem azzal próbálkozhatsz, mert abban legalább sok alapvető vitamin benne van. (B)
2010. febr. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy picit más eset,de itt is nem evésről van szó.A lányom kb.3 hónapos körüli volt,nagyon hasfájós,volt olyan nap,hogy reggel szopizott olyan 7 óra felé,aztán legközelebb csak du.5-kor.Gondolhatod,hogy kétségbe voltam esve.Még ide is kiírtam,hogy tanácsot kérjek mit csinálhatnék erre egy nagyon "kedves"válaszoló azt írta,hogy készítsem a gyászruhát...
2010. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hál' istennek, tápszert iszogat reggel és este, illetve a gyümölcsöt simán elfogadja, de sem főzelék, sem szendvics, vagy bármi szilárd kaja. Pár falat után már kiköpi. Inni szerencsére iszik, ha keveset is. De szegényem iszonyúan köhög, gondolom az is zavarja. Köszönöm a válaszokat, akkor nem állunk olyan rosszul, remélem, ahogy javulgat napról napra, az étvágy is visszajön. Megijedtem, mert amúgy nagyon jó evő. Általában ebédre egy jókora tál főzelék husival meg sem kottyan neki, vacsira is simán be szokott vágni két virslit kenyérrel, vagy valami hasonlót, meg utána még tápszert is lefekvés előtt, nem is keveset. Nagyon remélem, hogy rendeződik ez, ha meggyógyult. Köszi a válaszokat mégegyszer. :-)
2010. febr. 24. 09:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj, a bunkó válaszadó, aki a "gyászruhás" választ írta neked kedves harmadik válaszoló, remélem utolérte a saját kívánsága. Hihetetlen, hogy micsoda tapló emberek vannak. Sajnálom, hogy ilyenbe botlottál. :-(
2010. febr. 24. 09:51
 6/9 anonim ***** válasza:

14 hónapos a babám, nem beteg, nem fogzik, tegnap mégse akart enni semmit. Egész nap próbáltam belenyomni mindenféle joghurtot, főzeléket, nem kellett semmi. Reggelire evett tápszert, 11-kor egy túró rudi (örültem, hogy végre valami), 14-kor még egy rudi, 17-kor egy darab háztartási keksz, majd este 8-kor újra tápszer. Néha vannak ilyen napjai sajnos, kb 2 hetente egyszer.

Remélem ma fog enni, most alszik, elvileg 11-kor ebédel majd.

2010. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 11 hónaposan volt, hogy 3 napig nem evett. Az egyik napra pontosan emlékszem, 1,5 doboz danone joghurt és egy 160g-os üveges gyümölcs valamilyen hússal (hidegen) volt 24 óra alatt a kajája. Elvittem dokihoz, persze azt mondta, hogy fogzik és azért nem eszik. Ehhez képest most jött ki 1 foga 12,5 hónaposan.
2010. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is, kezdek megnyugodni most már. :-) Nálunk ilyen komoly nemevés először fordult elő, de látom mások is küzdenek ezzel néha.
2010. febr. 24. 11:07
 9/9 anonim ***** válasza:
nem kell aggódni, annyit eszik, amennyi jólesik neki, ha beteg, akkor kisebb az étvágya, ez a felnőtteknél is így van. nem lesz semmi baja, ne aggódj ezen. 14 hós baba anyukája.
2010. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!