Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ütemben fejlődnek a...

Milyen ütemben fejlődnek a roma kisbabák?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a teljesen más szokásaik, kultúrájuk mennyiben befolyásolja a babáik fejlődését. Gondolom, hamarabb lesznek szobatiszták, hamarabb tanulnak meg beszélni, hiszen nagy családokban mindig van aki foglalkozzon a kicsikkel, stb.
2010. febr. 20. 16:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

"hamarabb lesznek szobatiszták, hamarabb tanulnak meg beszélni, hiszen nagy családokban mindig van aki foglalkozzon a kicsikkel"

-> ha ez így lenne, a romák alkotnák az értelmiség többségét Magyarországon.


Minden tiszteletem azoké a romáké, akik tudatosan más életet választanak maguknak, mint amit a többségük él.

2010. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

ha a klasszikus romákról, akik cigányok, beszélünk, én még beszélni tudóval nem találkoztam, artikulátlanul üvöltözővel igen, hogy azt mennyi idősen sajátítják el nem tudom. Azhogy a kertben szabadon sz.rhat a gyerek ide oda, nem tekinteném szobatisztaságnak és mivel felnőtt korukban is van erre hajlamuk, szerintem nemis igen sajátítják ezt el.

De a beszédet sem. Legalábbis a magyart nem. Mondjuk a magyarok közül is kevesen beszélnek idegen nyelveket. Úgyhogy ezt nem lehet felróni nekik.

Mondjuk lopni és egyéb rájuk jellemző bűnözést gyorsan elsajátítják. Magyarok közül vannak akik soha.

2010. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

A házunkkal szemben van egy gyermekotthon.10ből 9 gyerek roma közülük.Még hogy nem adják gyermekotthonba!?

ÓÓÓ...dehogynem.

2010. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!