Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ütemben fejlődnek a...

Milyen ütemben fejlődnek a roma kisbabák?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a teljesen más szokásaik, kultúrájuk mennyiben befolyásolja a babáik fejlődését. Gondolom, hamarabb lesznek szobatiszták, hamarabb tanulnak meg beszélni, hiszen nagy családokban mindig van aki foglalkozzon a kicsikkel, stb.
2010. febr. 20. 16:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
Inkább tegye le a kórháznál a magyar anya, ha nem tudja felnevelni tisztességesen, minthogy szüljön agyba főbe és nevelje az utca.
2010. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
17.25-ös.A cigány valóban nem rakja le a kórház lépcsőjén a gyereket, hanem beledobja a budiba, nem kell messzire menni.Nézd meg, hogy a nevelőotthonokban milyen arányban vannak a cigányok.Arról hallottál -e, hogy beadják állami gondozásba a gyerekeiket, majd valamelyik rokon kiveszi, mert kap érte nem kevés pénzt, aztán visszaagyja az anyjának, a pénzen meg megosztoznak?Két fajta cigány van, van a normális dolgozó, aki a gyerekét valóban neveli, még ha tisztes szegénységben is, meg van a putris.Onnan nem nagyon szoktak kitörni, csak szülik egymás után a gyerekeket az államnak.Tisztelet a kivételnek.
2010. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyja ott a gyerekét? A cigány nő? A nagyfiammal egy csoportba jár 1 kislány, hárman vannak testvérek, mikor anyuka felvette a szülés utn járó anyasági támogatást, és a másik 2 gyerekre járó családi pótlékot és gyest, lelépett, otthagyva apukát 1 újjszülöttel, és a másik két 1-1 évvel idősebb gyerekkel. És nem ő az egyetlen az ismerettségi körömben. És ez nem rasszizmus, ezek tények! Mint ahogy az is tény, hogy a cigány a sz@ros pelenkáját az én kapumba, vagy a szomszédoméba löki, már ha vesz a gyerek alá, mert nem egyszer láttam már, hogy a nadrágban gömbölyödik a "tojás". Nem vagyok rasszista, csak nyitott szemmel járok!
2010. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írsz, nem indokol gyorsabb fejlődést. Attól még, hogy nem ad pelenkát a gyerekére, nem lesz szobatiszta az egy éves, azt tanítani is kellene. Nem beszélnek előbb, ez egyébként is egy fura kérdés, mert ez nem csak attól függ, hogy mennyit beszélnek a gyerekhez. 3an vagyunk testvérek, egy adott nevelés szerint nőttünk, és teljesen különböző időben kezdtük a beszédet. De ezt nyilván sok több gyerekes szülő is tapasztalta.


Aki meg azt mondja, hogy a roma nem hagyja ott a gyerekét... Hát a mi házunkban lakó 20 éves csajszi teljesen normális körülmények között élt, de a vér kötelez... A férjét és az első gyerekét 10 hónaposan hagyta el, a második férjétől született gyerekét állami gondozásba vették, mert az utcán éltek vele 4 hónapig, és hiába engedte vissza a csaj apja a lakásba őket (mert korábban kirakta őket teljesen érthető okokból, nem gyerekkel, még előtte, mivel nem voltak hajlandóak dolgozni, és eladták az értékeit, de végül visszafogadta a lányt mégis) szóval volt fedél a feje felett, de leszarta a gyerekét. Ehelyett harmadszor is teherbe esett, a harmadikat már haza se hozta a kórházból. Szerencsére az apja megint kirakta, én örülök neki, nem szeretek ilyennel egy házban lakni :P

2010. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

17:25-os.

Nagy butasagot irtal.En vagyok az elotted valaszolo akiknek nevelo szulok a verszerinti szulei.

Olvasd el kerlek a valaszomat!Akiket a szuleim orokbefogadtak a 4 gyermek kozul 3 roma szarmazasu.Es nem valaszthattak meg h nem romat akarnak.

Ok tobbszor voltak mar ilyen uton a gyamhivatalba es azt mondtak h az intezetis gyermekek kb 75%-a roma.

Szoval akkor miert allitod azt h egy roma asszony se hagyja el a gyermeket?Ha ez valoban igy lenne akkor nekem nem lennenek roma testvereim.

A kerdest meg ha figyelmesen elolvasod semmi rasszizmus illetve provokacio nincs benne.

2010. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, tömören: nőnek, mint gaz az árokparton.Azért vannak kivételek is!
2010. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
nem értem miért kell minden roma családot így gyalázni és lenézni én romaként ügyvédi irodában dolgozom a párom kamionsofőr egy roma család szerintetek csak az általatok leírtak szerint élhet? gondoljatok bele hogy belegyalogoltok egy anya szívébe aki egy életen át küzd az ilyen megjegyzések ellen és nem ér semmit a sok büdös c.. miatt akikkel egy kalap alá vesznek minket, végül csak annyit hogy magyar családoknál is b9ven előfordul az a nevelési mód ami a romáknál..tehát nem b9rszin hanem emberi tulajdonság alapján kellene ítélkezni..
2010. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
aki meg tud válni a saját gyerekét nem anya hanem egy k..va..akinek beugrott egy baba..egy anya küzd .....
2010. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Kivételek vannak... Bocs. De Te is tudod milyenek, és hogy igaza van az írók 90%- ának.
2010. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
De anyukák nehogy márt ilyenen vitatkozzunk,hisz emberek vagyunk, mi magyarok ,és a romák is,és köztünk is élnek olyanok akik szégyent hoznak a társadalomra, és a romák közt is van,egyformák vagyunk semmivel sem külömbek csak esetleg a bőrszin,mert közöttük és közöttünk is vannak példamutató családok,és vannak olyanok akik szégyent hoznak mindenkire és ő miattuk lett, születet meg ez a fajgyűlölet, szerintem!!És a magyarok és a romák gyermekei sem tehetnek arról, hogy megszülettek vagy, hogy ennyien testvérek!mindenki olyan amilyen neveltetést kapott!nekem ez a véleményem,és remélem nem bántottam meg senkit a mondandómmal!
2010. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!