Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más sem mer első babájával az...

Más sem mer első babájával az anyjától tanácsot/segítséget kérni, vagy csak én vagyok ilyen gyanakvó?

Figyelt kérdés
24 éve babázott utoljára, gáz, hogy nem kérek tőle segítséget?
2010. febr. 18. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Gáz. Mert te meg most babázol először. Anyukád nyilván sokkal jobban tud dolgokat, mint te.
2010. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te döntöd el, de én merek. Elvégre felnevelt két gyereket. Tény, hogy vannak már azóta nézetváltozások...

Én csak a hozzátáplálásban döntöttem el, hogy egy emberre hallgatok, és ez a doktornő lett. Az ő tanácsait követtem, nem hallgattam másra. Amúgy mindenki véleményét kikérem, ha gondom van, és eldöntöm, mit próbálok meg.

Az, hogy 24 éve babázott, még tudja hogy kell fürdetni, öltöztetni, altatni, etetni...

2010. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám ugyan 32 éve babázott utoljára, és bizonyos nézetei (pl a hozzátáplálásról) már elmaradottak, de azért nálam sokkal jobban tudja, hogy kell megfogni, pelenkázni, fürdetni a babát. Nekem nagyon megnyugtató lesz, hogy a kórházból hazajövet egy hetet velünk fog tölteni, és amellett, hogy ellátja helyettem a háztartást, minden ilyesmi kérdésemmel nyugodtan fordulhatok hozzá.


32 hetes első babás kismama

2010. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt te érzed, de szerintem nem hiába tetted föl a kérdést.

Az én anyukám 27 éve babázott utóljára, de én imádom hallgatni amikor mesél és aztán megbeszéljük, hogy mostanság hogy is lenne jobb csinálni a dolgokat.

De több barátnőm, hasonlóan gondolkodik, mint te viszont őket megértem mert ismerem az anyukájukat.

2010. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy valahol igazatok van... A történethez hozzátartozik, hogy borzasztó nehéz természet, ha állít valamit és én azt megcáfolom, rögtön támad és puffog. Pl.: miért nem jó nekem a mi gyerekkori takarónk (azért nem, mert 3 kiló), amikor egyikünk sem fulladt meg alatta? Vagy: egyszerre nem lehet a gyerekre hálózsákot és pizsamát adni. Amikor azt mondom, hogy én úgy szeretném, akkor idegesen rávágja: azt csinálsz, amit akarsz, de azt nem úgy kell! Ugyanakkor lenne egy csomó dolog, amiben biztos, hogy hasznos tanácsot tudna adni, de emiatt a csaknekemlehetigazam hozzáállás miatt nem is nagyon akarok kérdezni. Jobb a békesség.
2010. febr. 18. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám is egy az egyben ugyan ilyen (nem vagyunk tedók?:D Nekem az volt a szerencsém, hogy a férjem egészségügyit végzett (tanultak csecsemőgondozást is), így a mindennapi ápolást az elején szinte tőle tanultam. Imádtam, ahogy tette-vette, rendezte a babát. A hozzátáplálást én is a gyerekorvos tanácsára csináltam.
2010. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a nővéremtől szoktam tanácsot kérni (3 gyereke van) ezért szerencsésnek érzem magam persze szoktam kéretlen tanácsot kapni a nagyszülőktől.
2010. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokat segített anyukám, de elhiszem, hogy nagyon idegesítő, ha mindig mindent jobban tud. Anya csak abban segített, amit nem tudtam, vagy bizonytalan voltam, illetve ha kérdeztem. Soha nem okoskodott, rám bízta a dolgokat, mert mint mondta, ez az én gyerekem, tanácsot tud adni, vagy megfogadom, vagy nem. Véleményem szerint ez nagyon jó hozzáállás, nem hiába pedagógus:D

Ha úgy érzed, anyukáddal csak veszekednétek amiatt, hogy nem jó, amit csinálsz, akkor inkább hagyd, felesleges veszekedni, és kérj tanácsot valamelyik babás barátnődtől. Ha meg úgy érzed, mégis tudna olyat mondani, ami hasznos, akkor hallgass meg mindent amit mond, és amivel nem értesz egyet, azon ne veszekedj, hanem bólogass, és csináld, ahogy neked jó. Így megmarad a családi béke, és még hasznos tanácsot is kaphatsz:)

Jó babázást!

2010. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, aranyosak vagytok! Jó babázást Nektek is! :)
2010. febr. 18. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez anyuka-függő, mint ahogy ez már az előző hozzászólásokból is kiderült. Az én anyám is pont ilyen, mint a tiéd, és engem rettentően idegesített ez a hozzáállás, mert úgy éreztem, hogy még mindig gyerekként kezel ezzel, hogy nem fogadja el, ha valamiről a más véleményem, a saját gyerekemet pedig sajátjának tekinti, mintha tesók lennénk, vicces, nem? :) Ő segített nekünk, mikor született a kislányunk, de veszekedtünk közben eleget.. Utóbb örülök, hogy hagytam segíteni, de inkább őmaitta, mert nagyon fontos neki az unokája (első unoka). És kicsit úgy érzem, hogy ez egy kicsit segítette őt abban, hogy felfogja, hogy felnőttem..
2010. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!