Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kitől lehet segítséget kérni,...

Kitől lehet segítséget kérni, ha az önkormányzat sem segít? Bővebben lent

Figyelt kérdés

13 hónapos kisfiunk van.Amikor terhes lettem,még nem volt válság,tudtunk félrerakni is minden hónapban.Van egy házunk és egy autónk,önerőnkből kell mindent megteremteni,tehát hitelre van mind.Párom édesapja súlyos cukorbeteg,anyósom otthon van vele és édesanyjával,ápolja őket. Anyukám rokkant nyugdíjas,nem tud dolgozni,apu dolgozik,van még egy kisiskolás hugom is.Tehát egyik szülő sem tud segíteni.más rokon nincs.A lényeg,hogy párom fizetésével és az én gyedemmel összesen 210.000 ft a bevételünk.A lakás hitelünk felment 50.0000 ft-ról 110.000-re,az autó pedig 20.000-ról 35.000-re.az autó már ősszel hála az égnek lejár.a tartalékunkat már teljesen feléltük.van egy hitelkártyánk azt is kimerítettük(250.000),amikor fizetést kapunk,mindig befizetjük rá,így nincs kamat,de kezdődik előlről.fiunk tápszeres,most hála az égnek felírt a dr.nő humana baby fitet,az olcsó.napközben sokat ültetem bilin,úgy játszunk,így napi 1 pelust legalább megspórolunk.fával tüzelünk,van egy lapszabászatban ismerősünk,aki összegyűjti a hulladékot nekünk.fürdeni mi a gyerek vizében fürdünk,így kevesebb a víz fogyasztás is.még a terhesség alatt bevásároltunk baba ruhából,akkor még jól ment és milyen jól tettük.de sajnos csak 80-as méretig.fiunk pedig korához képest nagy,már 86os nadrágot,felsőben 92 körülit hord.kellene egy sport babakocsit is vennünk tavaszra,meg új ruhák is kellenének neki.nyárra,tavaszra egyáltalán nincs már.börzét sajnos nem szerveznek a városban,hogy olcsón tudjak ruhát venni neki.A védőnővel beszéltem,nem tud ruhát szerezni,azt mondta van aki jobban rászorul.persze a kissebbség.mindenki csak azt látja,hogy 5 éves autónk van,meg egy 120m2-es házunk.persze a ház 30 éves.kértem gyermekvédelmi támogatást az önkormányzattól.ahol elküldtek,mert jól keresünk,van munkánk.de a kiadásokat már nem nézték meg.én távközlési cégnél dolgoztam(még most is megvan a munkaviszonyom),ott azzal segítettek nekem,hogy nem kell tel,adsl,ktv-t fizetni.

hogy tudnék spórolni még?teszveszen néztem a ruhacsomagokat,de sok postaköltséggel együtt már,és nincs is nagyon olyan,amiben sok db lenne,hogy megérje.turkáló sincs a városban normális.Pestre meg több ezer ft lenne felutaznom.Januártól még a kajajegyet is elvették a páromtól és nem fizetik az utazását sem,így még plusz kiadásunk is lett.a lakás hitelünket nem tudjuk kiváltani,már megnézettük egy céggel.életbiztosítással van,ami a szerencsénk,mert különben még több lenne.


2010. febr. 18. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem muszáj használni az autót, ha nem életbevágó. Az interneten lehet csereberélni. Én is ezt teszem, mert hasonló helyzetbe kerültünk. Lehet kérni haladékot a hiteltörlesztésre, mi kaptunk az autóra, ismerősöm lakásra is.
2010. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. A kocsit pedig el is lehet adni. Mi is ezt tettük. Rzhákat vehettek olyan anyukáktól is akik a közeletekben vannak. Biztos van aki már kintte és megválna tőlük. Mi is így szereztünk be sokmindent. Az önkormányzat ilyen esetben nem segíthet,mert az egy főre jutó jövedelem magas. Viszont, ha a lakhatás a tét akkor tudnak valamit. Az pedig annyit jelent, hogy több havi számla nincs fizetve,mert nem jut rá meg hasonló. Ilyenkor azt nézik, hogy megtettetek e mindent. Ide tartozik az autó is, mert miért kér segélyt az aki autóval jár... A védőnő pedig csak a dolgát teszi, mert tényleg vannak olyanok aki nagyon rászorulnak.
2010. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az autót nem is használjuk,csak havonta egyszer a nagy bevásárláskor.
2010. febr. 18. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem használjátok akkor pláne el lehetne adni. :S Annak az ára is biztos segítene.
2010. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Autót eladni, azt a pőár havi részletet simán ki lehet belőle fizetni, ami visszavan. Aztán abból tudtok rendeződni. Addig tényleg ne várj mástól segítséget, míg egy fiatal autó vana tulajdonodban.
2010. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!