Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzeléket készítettek...

Milyen főzeléket készítettek 6-7 hónapos babáitoknak?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kislányom, anyatejes és még csak a déli szopizást váltottuk ki főzelékkel, eddig a burgonya-répa és burgonya-alma variációt készítettem, nagyon ízlik neki, de még milyen főzeléket lehet készíteni? A védőnő azt mondta mindennek az alapja a burgonya legyen, de az nem okoz székrekedést a keményítő miatt?
2010. febr. 15. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos kortól az újabb irányelvek szerint be kell vezetni a lisztes ételeket.A főzelékeket habrd vagy vékonyan rántsd be.Bármilyen főzeléket készíthetsz,de adhatsz neki abból is,amit magatoknak főztök.
2010. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos ami biztos maradjunk a régi irányelveknél.... cukkini, tök, majd 7-8 hónaptól sóska, spenót... kizárólag a főzővizével összekavarva, később margarin és olivaolaj. Én úgy csináltam, hogy végignéztem a boltban az üveges variációkat és aszerint készítem el neki a kaját.
2010. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én a lányomnak készítettem spenót,brokkoli főzeléket is.A burgonyáról én azt tudom hogy tömegesíti a székletet.Nem egy hasznos zöldség.Én azt vettem észre a babámnál hogy szilárdabbat "produkál" tőle.
2010. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én szoktam olyat is adni amiben egyáltalán nincs burgonya. Adtam már neki sárgaborsó főzeléket is azt mondta a védőnő meg a neten is olvastam már hogy 6 hós kortól adható.

Nálunk a sláger a cékla-krumpli. Azt nagyon szereti. De adtam már répa-krumpli-karalábét is.

Mi nagyon szeretjük a leveseket sokszor főzök és szoktam kivenni neki belőle zöldséget meg húst, összemixelem és nagyon szereti. Már csirke, pulyka és sertés húst is evett, a hallal meg a marhahússal még várok. Cumisüvegből ivott már levest is. Adtam már neki rizses húst is összemixelve pici vízzel. A sütőtököt is nagyon szereti.

Én a gyümiket is kombinálom neki. Őszibarack (most csak fagyasztott van) alma, babán. Amikor székrekedése volt szilvát adtam neki pici vízzel hígítva, (héja nélkül) és segített. Meggyet is lehet már adni ilyenkor én is adtam már 5 hónaposan neki főzve és ha fagyasztott akkor a héját se kell leszedni mert szétfő.

Próbálgasd, hogy mi jó neki, minden baba más. Mi már 4,5 hónapos kora óta eszünk mert elfogyott a tejcsi. Most 7 hónapos, de már lassan azt eszi amit mi.

2010. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget:)
2010. febr. 15. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a válaszokat, de a sütőtök pl elsők között adható. vagy a cukkinit is szokták szeretni a babák. cékla is finom, édeskés.


Keresgélj itt, sok ötlet van:


[link]

2010. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon jó oldal:)
2010. febr. 15. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!